Ako čistiť elektrický holiaci strojček?

Elektrický strojček používate najčastejšie obdeň alebo raz za tri dni. To je celkom často. Je preto dôležité sa o neho dobre starať. A my vám poradíme, ako na to.

Počas holenia zostáva väčšina fúzov pod planžetou. Pre kvalitné vyčistenie je teda nutné ju zložiť. U vodotesných strojčekov planžetu aj brit opláchnete pod tečúcou vodou. U tých neumývateľných použijete čistiaci štetec, ktorý dostanete v balení. Zo strojčeka tak odstránite všetky fúzy, ktoré sa v ňom počas holenia zachytili.

Dostali ste ku strojčeku čistiacej stanici? Tak to máte o niečo jednoduchšie. Strojček do nej stačí po holení dať, zapnúť program a ďalej sa o nič nemusíte starať. Ak sa holíte s gélom na holenie, nezabudnite strojček ale najskôr opláchnuť. To môžete urobiť, aj keď gél nepoužívate. Výhoda je v tom, že sa vám čistiace stanice nebude zanášať oholenými fúzy a náplň vám vydrží o niečo dlhšie.

Druhým krokem údržby strojku je promazávání. K tomu používejte speciální olejíček. Nakapete jej na planžetu, strojek na chvíli zapnete a pak přebytky olejíčku otřete suchým hadříkem. Čištění spolu s pravidelným mazáním zaručí delší životnost planžety i strojku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

2 000+ ľudí prikúpilo

2 000+ ľudí prikúpilo

Braun mazací olej

3,7 €

Ukázať