Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Údržba elektrického holiaceho strojčeka ľahko v 2 krokoch

Elektrický strojček používate najčastejšie obdeň alebo raz za tri dni. To je celkom často. Je preto dôležité sa o neho dobre starať. Zvládnete to ľahko v dvoch krokoch.

Čistenie elektrického holiaciho strojčeka

Čistenie elektrického holiaciho strojčeka

Nie vždy fúzy spadnú počas holenia do umývadla. Planžeta sa opotrebováva a vzhľadom k jej cene chceme, aby vydržala čo najdlhšie. Ako na teda na to?

1. Odstránenie oholených fúzov – pod prúdom vody alebo v čistiacej stanici

Počas holenia zostáva väčšina fúzov pod planžetou. Pre kvalitné vyčistenie je teda nutné ju zložiť. U vodotesných strojčekov planžetu aj brit opláchnete pod tečúcou vodou. U tých neumývateľných použijete čistiaci štetec, ktorý dostanete v balení. Zo strojčeka tak odstránite všetky fúzy, ktoré sa v ňom počas holenia zachytili.

Dostali ste ku strojčeku čistiacej stanici? Tak to máte o niečo jednoduchšie. Strojček do nej stačí po holení dať, zapnúť program a ďalej sa o nič nemusíte starať. Ak sa holíte s gélom na holenie, nezabudnite strojček ale najskôr opláchnuť. To môžete urobiť, aj keď gél nepoužívate. Výhoda je v tom, že sa vám čistiace stanice nebude zanášať oholenými fúzy a náplň vám vydrží o niečo dlhšie.

2. Predĺženie životnosti planžiet

Druhým krokem údržby strojku je promazávání. K tomu používejte speciální olejíček. Nakapete jej na planžetu, strojek na chvíli zapnete a pak přebytky olejíčku otřete suchým hadříkem. Čištění spolu s pravidelným mazáním zaručí delší životnost planžety i strojku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

2 000+ ľudí prikúpilo

2 000+ ľudí prikúpilo

Braun mazací olej

Cena: 6

Ukázať