Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Profesionálna IPL epilácia v pohodlí domova

Dosiahnuť dlhodobo hladkú pokožku už nie je také ťažké. Buď môžete chodiť do kozmetických salónov alebo sa spoľahnúť na domácu IPL epiláciu. Okrem toho, že chĺpky odstránite, tak postupne zabraňujete ich opätovnému rastu. Ako je toto možné?

IPL epilácia
IPL epilácia

Depilácia má krátkodobé výsledky a mechanická epilácia môže byť bolestivá. Už vás oboje otravuje? Vyskúšajte IPL epiláciu. Odstraňovanie chĺpkov je bezbolestné a výsledky sú dlhodobé. A čo je na tom všetkom najlepšie - kvôli takejto epilácii už nemusíte chodiť do kozmetického salóna. Stačí si zaobstarať prístroj domov.

Ako to funguje?

Je vôbec možné, aby svetlo odstránilo chĺpky? Tiež sa čudujeme, ale je to tak. Záblesky intenzívneho pulzného svetla (IPL) sú totiž veľmi podobné zábleskom laserovým, ktoré využívajú na epiláciu práve v kozmetických salónoch.

Počas epilácie sa záblesk IPL svetla dostáva pod povrch pokožky a pôsobí na melanín (tmavý pigment) chĺpkov. Vďaka tomu chĺpky postupne vypadávajú. Pri opakovaných ošetreniach pokožky, pôsobí svetlo znovu na miesta, odkiaľ chĺpky vypadali, a tým zabraňuje ich opätovnému rastu. Výsledkom pravidelného a správneho používania IPL epilátora je hladká pokožka až na niekoľko mesiacov.

Práve preto, že IPL epilátor pôsobí na tmavý pigment, nie je IPL epilácia vhodná pre každého. Tabuľku s odtieňmi pokožky a chĺpkov, na ktorých bude IPL epilácia účinná, vidíte nižšie.

Bezpečnosť použitia

Medzi užitočné funkcie epilátora patrí senzor pleti. Počas IPL epilácie stále sníma odtieň vašej pokožky. Niektoré modely epilátorov potom podľa toho buď zastavia záblesk, kým si neznížite ručne jeho intenzitu, iné naopak sami intenzitu upravujú a prispôsobujú. Tým sa znižuje riziko podráždenia pokožky a možného pálenia kvôli vysokej intenzite záblesku.

Predtým sa pre vyššiu účinnosť aj bezpečnosť IPL epilácie používali aktivačné gély. Dnešné epilátory však fungujú bez týchto gélov. Rovnako tak nemusíte pri IPL epilácii používať žiadne ochranné okuliare. Na oči ale aj tak dávajte pozor a nikdy si nemierte epilátorom do očí!

Záverom

Vývoj IPL epilátorov prebiehal dlho a pod dohľadom popredných dermatológov. Tento zpôsob odstraňovania chĺpkov by tak malo byť rýchle a tiež šetrné k pokožke. S otázkami na konkrétne produkty sa môžete obrátiť na nás a pri akýchkoľvek pochybnostiach o vhodnosti IPL epilácie práve na vašej pokožke odporúčame konzultáciu u dermatológa.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu