KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Na čo sa najčastejšie pýtate o holiacich strojčekoch?

Výber elektrického holiaceho strojčeka pre mužov sprevádza mnoho otázok. Aký strojček vybrať, ktorý je dobrý na citlivú pokožku alebo či sa dá vybrať kvalitný strojček do 115 €. To sú najčastejšie otázky, s ktorými sa na nás obraciate. Odpovede na tie najčastejšie otázky nájdete v článku.

Na čo sa najčastejšie pýtate o holiacich strojčekoch?
Na čo sa najčastejšie pýtate o holiacich strojčekoch?

Keď sa rozhodnete pre kúpu elektrického holiaceho strojčeka, stojíte pred tým najpodstatnejším krokom. Vybrať si zo širokej ponuky. A v túto chvíľu sa vynára veľa otázok. My sme pre Vás spísali do jedného článku tie najčastejšie.

Ako mám vybrať kvalitnejší holiaci strojček okolo 115 €?

Pre kvalitné holenie je potrebné vyberať holiaci strojček, ktorý má aspoň tri prvky na holiacej hlave. Také sú holiace strojčeky Braun Series 3Braun CoolTec alebo Braun WaterFlex. Rad CoolTec je špeciálne navrhnutý pre holenie citlivej pokožky, pretože je vybavený chladiacou lištou. U Braun WaterFlex nájdete strojčeky už s výkyvnou holiacou hlavou, ktorá pomáha s holením ťažko dostupných miest, a zároveň tieto strojčeky môžete používať v sprche alebo s penou či holiacim gélom.

Aký zvoliť elektrický strojček pre citlivú pleť, ktorá je po holení často začervenaná?

Pre tento typ pleti vyvinul Braun špeciálne holiace strojčeky CoolTec, ktoré sú vybavené chladiacou lištou. Tá v priebehu holenia ochladzuje pleť a znižuje mieru podráždenia. Zvoliť môžete tiež iný model, ktorý ponúka možnosť holenia s penou či gélom na holenie. Tento spôsob holenia elektrickým strojčekom je tiež šetrnejší k citlivej pokožke.

Aký strojček zaobstarať pre pätnásťročného syna, ktorý s holením začína?

Pre takto mladého muža môžeme odporučiť niektorý z holiacich strojčekov Braun Series 3, prípadne edíciu CoolTec pre citlivejšiu pokožku. Obidva strojčeky majú trojprvkovú holiacu hlavu, rad CoolTec má navyše chladiaci systém. Vybrať môžete strojček iba na suché holenie, alebo strojček, ktorý možno používať v sprche či s penou alebo gélom na holenie (tie majú označenie Wet&Dry).

Aký si vybrať nový strojček - Philips alebo Braun?

Zásadná vec, v ktorej je potrebné sa rozhodnúť na začiatku, je to, či Vám viac vyhovovali na holenie frézky alebo planžeta. Planžetový strojček Braun, ktorý je vybavený strednou strihacou lištou, si lepšie poradí s dlhšími fúzmi. Frézkové strojčeky Philips sú naopak lepšie na holenie kratších fúzov. Pri oboch druhov môžete nájsť strojčeky na mokré i suché holenie. Dôležité je teda najmä rozhodnutie, ako často sa budete holiť.

Aký je rozdiel medzi jednotlivými radmi holiacich strojčekov Braun?

Rady holiacich strojčekov od značky Braun sa odlišujú funkciami, ktorými disponujú. V článku, ktorý sa venuje porovnaniu jednotlivých radov strojčekov Braun, nájdete viac informácií. Ak máte citlivú pokožku, odporúčame buď rad strojčekov CoolTec, ktoré majú technológiu aktívneho chladenia pokožky, alebo niektorý z ďalších strojčekov s funkciou Wet&Dry, ktoré možno používať na holenie s penou alebo gélom na holenie.

Načo je dobrá čistiaca stanica?

Čistiaca stanica čistí, premazáva a tiež nabíja holiaci strojček. Tým robí prácu čistenia za Vás. Stačí strojček umiestniť po holení do čistiacej stanice a už sa o nič nemusíte starať. Strojčeky sa tiež dajú nabíjať aj používať bez čistenia v čistiacej stanici.

Potrebujete ďalšiu radu?

Ak máte ešte ďalšie otázky, obráťte sa na nás v Poradni, alebo sa spýtajte priamo u konkrétneho strojčeka. Radi Vám s výberom pomôžeme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu