KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Osobnú skúsenosť nič nenahradí. Alebo predsa? Váš vysnívaný kúsok síce zatiaľ vyčkáva ďaleko v sklade v Českých Budejoviciach, ale veľa ľudí už jeho súrodenca ukoristilo. A práve vďaka ich hodnoteniam a recenziám odhalíte i to, čo by ste v kamennom obchode nikdy nevideli – pocity, tipy, výhody i nevýhody každodenného používania.

Kto presne recenzie píše?

 • naši zákazníci – teda ľudia, ktorí produkt nakúpili u nás na e-shope (podrobnosti nájdete nižšie viď overený zákazník)
 • užívatelia výrobku – teda ľudia, ktorí preukázateľne produkt získali inde alebo ho používajú (podrobnosti nájdete nižšie viď. overený užívateľ)

Podrobnejšie o tom, kto píše recenzie

Pri všetkých recenziách overujeme, či ju vložil zákazník, alebo užívateľ výrobku – a podľa toho ju označíme takto:

Overený zákazník

Takúto recenziu ste možno niekedy napísali i vy. Zakúpite vysnívaný produkt, ste nadšený, alebo naopak nesplnil vaše očakávania, a chcete sa o svoje skúsenosti podeliť. Za takéto úprimné recenzie veľmi ďakujeme!

Niekedy sa ale snažíme (sami, ale i v spolupráci s výrobcom/dodávateľom) zákazníkov k napísaniu recenzie motivovať odmenou. Zostávajú teda recenzie objektívne, pýtate sa? Rozhodne áno, pretože:

 • zákazník pozná účel odmeny a podmienky jej poskytnutia
 • zákazník má istotu, že obsah recenzie nijako neovplyvní výšku alebo poskytnutie odmeny
 • recenzia musí splňovať všetky štandardné kritéria uvedené v tomto dokumente

Inak povedané, odmenou si rozhodne nekupujeme kladné hodnotenia, len motivujeme zákazníka, aby venoval napísaniu recenzie čas. Úprimný názor bezvýhradne rešpektujeme.

Recenzia overených zákazníkov sa k produktu dostane dvoma spôsobmi:

 1. zákazník ju vloží po nákupe ku konkrétnemu produktu na našich webových stránkach – kliknutím na tlačidlo “Napíšte recenziu” si zobrazí formulár pre vloženie recenzie a potom postupuje podľa inštrukcií
 2. zákazník ju vyplní cez odkaz k hodnoteniu produktu, ktorý posiela portál Heureka.sk do e-mailu (zaistené v rámci programu “Overené zákazníkmi”); táto recenzia potom môže byť zobrazená na portáli Heureka.sk i našom webe.

Overený užívateľ

Na rozdiel od overeného zákazníka si overený užívateľ výrobok nekupuje za vlastné peniaze. V rámci promočnej akcie, ktorú usporadúvame sami, alebo s partnermi/dodávateľmi, dostane taký človek (tester) výrobok na testovanie – a na jeho základe napíše úprimnú recenziu.

I v tomto prípade zostávajú recenzie maximálne nestranné, lebo:

 • tester pozná účel odmeny a podmienky jej poskytnutia
 • podmienky akcie jasne deklarujú, že nie je očakávané konkrétne vyznenie recenzie – jej obsah je úplne na testerovi
 • obsah recenzie musí splňovať všetky štandardné kritéria uvedené v tomto dokumente

Inak povedané, i v tomto prípade očakávame férovú recenziu a jej vyznenie rešpektujeme.

Recenziu overených užívateľov vkladá tester takto:

 1. priamo na našich webových stránkach na stránke konkrétneho produktu pomocou formuláru pre vloženie recenzie,
 2. zaslaním recenzie e-mailom na adresu info@nazuby.eu.

Ako recenzie spracovávame?

V našej Nazuby.eu redakcii ručne prechádzame každú zaslanú recenziu – potrebujeme totiž skontrolovať, že:

 • ju napísal náš zákazník, či overený užívateľ
 • neobsahuje vulgarizmy, osobné útoky a iné, dobrým mravom odporujúce vyjadrenia
 • nezdieľa osobné údaje porušujúce ochranu súkromia
 • popisuje subjektívne vnímané skúsenosti s užívaním výrobku a hodnotenie jeho vlastností.

Inak povedané, zverejňujeme všetky slušne napísané recenzie, či už produkt chvália alebo mu niečo vytýkajú. Sem tam upravíme gramatickú chybu, ale inak do textov ani ich významu nikdy nezasahujeme. Originálne texty recenzií naviac ukladáme v archíve.

Ako vypočítame hviezdičky?

Každý produkt môžete ohodnotiť 0–5 hviezdičkami (0 ako najhoršie hodnotenie, 5 ako najlepšie). My potom všetky hodnotenia spriemerujeme takto:

 1. grafické zobrazenie: aritmetický priemer zo všetkých schválených hodnotení, hodnotu zaokrúhlime na “polhviezdičky”
 2. číselné zobrazenie: aritmetický priemer zo všetkých schválených hodnotení, hodnotu zaokrúhlime na jedno desatinné miesto

Kde recenziu vidíte na webe?

Schválenú recenziu môžete na webe vidieť pri viac než pri jednom produkte. Taká situácia je pomerne výnimočná, nastáva pokiaľ:

 1. produkty pochádzajú z rovnakej modelovej série – líšia sa len v detailoch nemeniacich vlastnosti produktu (napríklad farebné prevedenie, obsah balenia),
 2. ide o novšiu verziu toho istého produktu – len pokiaľ sa zmenili vlastnosti nemeniace produkt ako taký (napríklad zmena vzhľadu, prevedenie obalu, farba výrobku a pod.).

Tipy pre napísanie užitočnej recenzie

Vítame každú férovú recenziu. Ako ale napísať text, ktorý skutočne pomôže ďalším kupujúcim? Skúste si predstaviť, čo by ste radi čítali i vy sami.

Za nás do nápomocnej recenzie patrí:

 • čo vás na produkte príjemne i nepríjemne prekvapilo
 • či výrobok splnil očakávania, prečo áno – a v čom nie
 • skúste sa držať témy – zase si predstavte, či by informácia pomohla i niekomu ďalšiemu
 • vyhnite sa vulgarizmom, násilným komentárom, kópiám iných recenzií a pod.

✅︎ Príklad nápomocnej recenzie:

Zakúpená pasta pení menej, než som čakala, ale jej chuť je osviežujúca. Zubná kefka má možno trochu menej vlákien, než som zvyknutá. Oproti tomu nové medzizubné kefky sa skvelo držia v ruke a dlho vydržia. Ich farba odpovedá obrázku.

X Príklad nevhodnej recenzie:

Nákup mi bol doručený o pol dňa neskôr, prepravná spoločnosť krabicu trochu poškodila. Medzizubnú kefku používať neviem, takže je mi nanič. Kefka mi spadla na zem a rozkúsal ju pes, takže som ju ani nemusel kupovať.

Pokiaľ máte otázky k produktu, alebo problémy s nákupom alebo dopravou, neváhajte nám napísať na info@nazuby.eu – tieto problémy ale do recenzie produktu nepatria. Ďakujeme za pochopenie.