Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Menu

Porovnali sme pre Vás epilátory Braun + VIDEO

Praktický a dobre vyzerajúci dizajn, dlhá životnosť a hlavne široký výber pre každého. To sú základy, na ktorých si zakladá značka Braun. Ich epilátory sú na trhu už dlho, ale sú stále lepšie a lepšie. Aké rozdiely sú medzi jednotlivými radmi a ktorý z nich bude pre Vás ten najlepší? Tak to sa dozviete v článku.

Epilátory Braun

Keď už sa rozhodnete pre odstraňovanie chĺpkov pomocou epilácie, stojíte pred ďalším rozhodnutím. A to, aký epilátor si vybrať. Že značka Braun stojí už mnoho rokov na špičke v oblasti starostlivosti o telo je jasné. Ale aj u tejto značky máte na výber z niekoľkých radov epilátorov a v každom rade je veľa odlišných modelov. My Vám pomôžeme sa v tom všetkom vyznať.

V súčasnosti máte na výber z epilátorov Silk épil 3, Silk épil 5, Silk épil 7 a Silk épil 9. Čím vyššie označenie radu, tým lepšia výbava a funkčnosť epilátora. Pre priame porovnanie základných vlastností sa pozrite do tabuľky.

  Silk épil 3 Silk épil 5 Silk épil 5 Wet&Dry Silk épil 7 Wet&Dry Silk épil 9 Wet&Dry
Počet pinziet 20 40 28 40 40
Osvetlenie pokožky -
Použitie vo vodě - -
S káblom - - -
Bez kábla - -
Indikátor nabíjania - -

Aké sú základné rozdiely?

Základným parametrom, ktorým sa od seba jednotlivé rady líšia, je počet pinziet. Čím vyšší počet pinziet, tým rýchlejšia epilácie bude. Aj keď epilátory Silk épil 9 majú rovnaký počet pinziet ako staršie rady, napriek tomu sa líšia. Pinzety epilátorov Silk épil 9 sú totiž dlhšie preto sa ich aj na väčšiu epilačnú hlavu vojde rovnako. Ich plusom je, že zachytia viac chĺpkov naraz, preto by epilácia mala byť ešte rýchlejšia, čo napríklad v prípade nôh iste oceníte.

V prípade, že sa bojíte bolestivosti epilácie, vyberajte epilátory, ktoré ponúka možnosť použitia vo vode. Teplá voda by totiž mala uľahčovať epiláciu, a tým znižovať aj jej bolestivosť. Možnosť použitia epilátora vo vode však vylučuje možnosť používania s pripojeným káblom. Je tomu tak z bezpečnostných dôvodov. Ak je teda pre Vás dôležitý parameter použitie s napájacím káblom, potom budete ochudobnení o funkciu použitia vo vode. V súčasnej dobe neponúka Braun epilátor, ktorý by bolo možné používať ako na nabíjací akumulátor, tak s pripojeným napájacím káblom.

Poslednou a veľmi užitočnou funkciou je osvetlenie pokožky. Dnes sú svetlom SmartLight vybavené aj epilátory nižších radov. Túto funkciu rozhodne uvítate, pretože vďaka nej uvidíte všetky chĺpky, ktoré je potrebné vytrhať. Nepriaznivé svetlo doma alebo v kúpeľni už Vás tak nebude pri epilácii obmedzovať.

Čím sa líšia jednotlivé modely?

Ako vidíte, rozdiely medzi jednotlivými radmi sú jasné. Ale ako si vybrať konkrétny model? To je ľahšie, než sa môže zdať. Stačí, keď sa pozriete na farbu epilátora a príslušenstvo, ktoré balenie obsahuje. Model si potom vyberiete podľa toho, či sa chystáte používať holiacu hlavu, nadstavec pre epiláciu tváre a citlivých oblastí alebo by ste rada mala k epilátoru peelingovú kefku alebo čistiacu kefku na tvár. Ak niektoré príslušenstvo budete u Vášho modelu postrádať, je možné niektoré typy príslušenstva dokúpiť samostatne.

A podľa čoho vyberať?

Najskôr je potrebné sa rozhodnúť, či chcete epilátor používať v sprche alebo nie. To je najzásadnejší rozdiel medzi jednotlivými radmi. Potom už iba zostáva rozhodnúť sa, aké príslušenstvo k epilátoru potrebujete. A podľa toho vybrať konkrétny model. Ak si ani tak nebudete výberom istá, obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu