KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Porovnali sme pre vás epilátory Braun + VIDEO

Praktický a dobre vyzerajúci dizajn a dlhá životnosť. To sú princípy, na ktorých si zakladá značka Braun. Ich epilátory sú na trhu už dlho, ale stále je čo vylepšovať. Aké rozdiely sú medzi jednotlivými radmi a ktorý z nich bude pre vás ten najlepší?

Epilátory Braun

Epilátory Braun

Odstraňovanie chĺpkov vytrhávaním je veľké rozhodnutie. Pri kúpe epilátora nie je posledné. Zrazu stojíte pred otázkou, aký epilátor si vybrať. Značka Braun stojí už mnoho rokov na špičke v oblasti starostlivosti o telo. Ale aj u tejto značky máte na výber z niekoľkých radov epilátorov a v každom rade je veľa odlišných modelov. Preto vám pomôžeme sa v tom všetkom vyznať.

V súčasnosti máte na výber z epilátorov Silk épil 3, Silk épil 5, Silk épil 7 a Silk épil 9. Čím vyššie označenie radu, tým lepšia výbava a funkčnosť epilátora. Pre priame porovnanie základných vlastností sa pozrite do tabuľky.

  Silk épil 3 Silk épil 5 Wet&Dry Silk épil 7 Wet&Dry Silk épil 9 Wet&Dry Silk épil 9 Flex Wet&Dry
Počet pinziet 20 28 40 40 40
Osvetlenie pokožky -
Použitie vo vodě -
Zpôsob prevádzky S pripojeným káblom Bez pripojeného kábla Bez pripojeného kábla Bez pripojeného kábla Bez pripojeného kábla
Výkyvná hlava - Iba s masážnym nadstavcom Iba s masážnym nadstavcom Iba s masážnym nadstavcom Výkyvný kĺb pre všetky hlavy
Indikátor nabíjania -

Aké sú základné rozdiely?

Základný parametrom, ktorým sa od seba jednotlivé rady líšia, je počet pinziet. Čím vyšší počet pinziet, tým rýchlejšia epilácia bude. Od radu Silk épil 9 majú epilátory pinzety väčší, epilačná hlava je väčšia, a teda je aj rýchlejšia epilácia. Jedna väčšia pinzeta totiž zachytí naraz viac chĺpkov, čo epiláciu viditeľne zrýchli.

V prípade, že sa bojíte bolestivosti epilácia, vyberajte epilátory, ktoré ponúka možnosť použitia vo vode. Teplá voda otvorí póry, zmäkčí chĺpky, a tým zníži bolesť pri ich vytrhávaní. Možnosť použitia epilátora vo vode však vylučuje možnosť používania s pripojeným káblom. Je tomu tak z bezpečnostných dôvodov. Ak je teda pre vás dôležitý parameter použitia s napájacím káblom, potom budete ochudobnené o funkciu použitia vo vode. V súčasnej dobe neponúka Braun epilátor, ktorý by bolo možné používať ako na nabíjací akumulátor, tak s pripojeným napájacím káblom.

Poslednou a veľmi užitočnou funkciou je osvetlenie pokožky. Dnes sú svetlom SmartLight vybavené aj epilátory nižších radov. Túto funkciu rozhodne uvítate, pretože vďaka nej uvidíte všetky chĺpky, ktoré je potrebné vytrhať. Nepriaznivé svetlo doma alebo v kúpeľni už Vás tak nebude pri epilácii obmedzovať.

Vyššie rady epilátorov Braun sú dnes vybavené ešte senzorom tlaku. Akonáhle na pokožku príliš tlačíte, osvetlenie SmartLight zmení farbu z bielej na červenú. Prečo je to dôležité? Prílišný tlak znižuje šancu na zachytenie chĺpkov. Tieto epilátory spoznáte podľa označenia SensoSmart.

Čím sa líšia jednotlivé modely?

Ako vidíte, rozdiely medzi jednotlivými radmi sú jasné. Ale ako si vybrať konkrétny model? To je ľahšie, než sa môže zdať. Stačí, keď sa pozriete na farbu epilátora a príslušenstvo, ktoré balenie obsahuje. Model si potom vyberiete podľa toho, či sa chystáte používať holiacu hlavu, nadstavec pre epiláciu tváre a citlivých oblastí alebo by ste rada mala k epilátoru peelingovú kefku alebo čistiacu kefku na tvár. 

A podľa čoho vyberať?

Najskôr je potrebné sa rozhodnúť, či chcete epilátor používať v sprche alebo nie. To je najzásadnejší rozdiel medzi jednotlivými radmi. Potom už zostáva vybrať len podľa príslušenstva, ktoré využijete. A podľa toho zvoliť konkrétny model. Ak si ani tak nebudete výberom istá, obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu