KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Depilácia alebo epilácia - čo je pre mňa lepšie? + VIDEO

Každá žena chce mať hladko oholenú pokožku bez známok podráždenia. Niektoré ženy idú cestou depilácie a iné volia epiláciu. Aký je medzi týmito spôsobmi rozdiel a ktorý z nich je vhodný práve pre Vás? Tak to sa dočítate u nás.

Depilácia alebo epilácia?

Depilácia alebo epilácia?

Epilácia pre dlhodobo hladkú pokožku. Hladko oholená pokožka na čo najdlhšiu dobu je snom každej ženy. Odstraňovať chĺpky môžete pomocou depilácie alebo epilácie. Rozdiel medzi týmito dvoma spôsobmi odstraňovania chĺpkov je celkom zásadný. Kým pomocou depilácie odstraňujete iba časť chĺpku, ktorá je viditeľná na povrchu pokožky, pomocou epilácie odstraňujete chĺpky vrátane ich korienkov. Ktorá metóda ale bude vhodná práve pre Vás?

Rýchla a bezbolestná metóda - depilácia

Ak sa bojíte bolesti a nechcete odstraňovaniu chĺpkov venovať veľa času, tak je pre Vás ideálna depilácia. Výsledky síce nie sú úplne dlhodobé, ale keď je odstraňovanie chĺpkov touto metódou rýchlejšie, tak ani veľmi nevadí, že musíme chĺpky holiť častejšie.

Asi najznámejšou metódou je používanie klasického žiletkového strojčeka alebo jednorazovej žiletky. V tomto prípade sa úplne neoplatí šetriť, pretože nekvalitná žiletka môže spôsobiť podráždenie pokožky a červené pupienky. Pri holení žiletkou je potrebné používať gél na holenie, alebo si vybrať strojček, ktorého hlavica je vybavená pásikmi s holiacim gélom. Potom už ďalší gél na holenie nepotrebujete.

O niečo modernejším riešením je elektrický holiaci strojček pre ženy. Strojčeky majú pohyblivé planžety, ktoré sa prispôsobujú tvaru tela a odstraňujú chĺpky zo všetkých častí tela. Používať ich môžete vo vode alebo na sucho, záleží len na Vás, ktorý spôsob pre Vás bude pohodlnejší.

Epilácia pre dlhodobo hladkú pokožku

Epiláciou odstraňujete chĺpky aj ich korienky. Preto trvá dlhšie, než chĺpok opäť vyrastie a vy sa tak môžete dlhšie tešiť z hladkej pokožky. Epiláciu ocenia najmä ženy s tmavšími chĺpkami, pretože korienky týchto tmavých chĺpkov môžu byť po jednoduchom oholení vidieť.

Pohodlným riešením pre epiláciu je elektrický epilátor. Chĺpky zachytávajú a vytrhávajú jednotlivé pinzety, ktorých na hlave epilátora nájdete 20 - 40. Čím viac pinziet, tým rýchlejšia epilácia. Pre niekoho však môže byť proces vytrhávania chĺpkov značne bolestivý. V takom prípade možno používať niektoré epilátory vo vode, alebo si k nim môžete prikúpiť chladiacu rukavicu na napnutie a ochladenie pokožky. V prípade epilácie je potrebné si na proces vytrhávania chĺpkov zvyknúť, pretože po čase už bolestivosť cítiť nebudete a zároveň Vám chĺpky porastú jemnejšie.

Bezbolestnou cestou k naozaj dlhodobo hladkej pokožke sú IPL epilátory. Záblesky IPL svetla pôsobia na chĺpky tak, že po pár ošetreniach vypadnú a následne prístroj zabraňuje ich opätovnému rastu. Nemusíte tak utrácať tisíce v kozmetických salónoch, ale ušetriť čas aj peniaze pri používaní IPL epilátora doma. Najväčším plusom tejto metódy je jej bezbolestnosť a pokožka bez podráždenia.

Výber je len na Vás

Ktorú metódu odstraňovania chĺpkov si vyberiete, záleží len na Vás. Niekomu vyhovuje klasika v podobe žiletky, niekto je naopak otrávený z toho, že ju musí používať často, a tak sa uchyľuje k epilácii. V prípade epilácie sa môžete spoliehať na mechanické vytrhávanie chĺpkov pomocou epilátorov alebo zvoliť moderný spôsob v podobe IPL epilátora. Záleží na Vás, ktorú cestu k pocitu sebavedomia zvolíte.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu