Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

50+ ľudí prikúpilo

50+ ľudí prikúpilo

Angry Beards Shampoo šampón na fúzy 230 ml

Cena: 12,93 €

Ukázať

Ako sa správne starať o bradu?

  • 31. marca 2020

Kratšie fúzy, brada, briadka. Všetky dĺžky fúzov potrebujú starostlivosť. Ponuka sa stále rozširuje a môže byť ťažké si vybrať produkt priamo pre vaše potreby. Poradíme vám.

Angry Beards
Angry Beards

Starostlivosť vylepší vzhľad aj rast

Pre pestovaný vzhľad fúzov je nutné im dodať i výživu. Tá je dostupná v podobe olejov. Fúzom dodajú vôňu, zlepší ich rozčesávanie a pridajú im lesk. Obsahujú prírodné látky, ktoré zabraňujú aj svrbeniu pokožky. Odporúčané používanie je podľa potreby, najlepšie raz denne. Oleje sú vhodné pre kratšie i dlhšie fúzy.

Styling pre skutočne bradatých mužov

Dlhé fúzy občas potrebujú skrotiť, aby si nerobili, čo sa im zachce. Od toho slúži vosky a balzamy. Dodajú fúzom tvar a tiež vrstvu, ktorá ich chráni pred vonkajšími vplyvmi. Balzamy obsahujú rôzne vitamíny, takže podporujú aj správny rast briadky a fúzov. Stačí je votrieť do brady a vtrieť do pokožky.

Umývanie je základ

Rovnako ako vlasy aj fúzy všetkých dĺžok sa musí umývať. Preto sa dnes vyrábajú aj špeciálne šampóny na fúzy. Tie pomáhajú nielen odstrániť nečistoty z porastu na tvári, ale uľahčujú rozčesávanie a zabraňujú vzniku statickej elektriny pri česaní. Bežne stačí fúzy umývať raz až dvakrát týždenne. Ak nanášate denne viac starostlivosti, odporúčame ich umývať poctivo každý deň. Používajte dostatočne šetrný šampón alebo mydlo na fúzy. Nikdy nepoužívajte šampón na vlasy, má iné zloženie. Fúzy by mohol vysušiť a neprospel by ani vašej pleti.

Nezabudnite ich učesať

Dlhšie fúzy potrebujú po umytí poriadne rozčesať, aby sa vám v nich netvorili uzlíky. Špeciálne kefky sú pomerne drsné, aby si poradili aj s tvrdými fúzy. Zároveň masírujú aj pokožku pod nimi.

Nech fúzy nie sú tam, kde nemajú byť

Posledným krokom za dokonalou bradou je ju mať v správnom tvare. Fúzy rozhodne nerastú len tam, kde chceme. Raz až dvakrát týždenne preto zastrihnite alebo ohoľte časti tváre a krku okolo kontúr fúzov. Najlepšie sa to robí klasickou britvou alebo špeciálnym strojčekom zvaným shavetta.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu