Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Menu

Čo vás najviac zaujíma o IPL epilácii?

Zima je ideálnym obdobím pre IPL epiláciu. Že je divné sa natrvalo zbavovať chĺpkov počas zimy? Je to tak, pretože pokožka počas IPL epilácie nesmie byť vystavovaná slnečnému žiareniu. Aké sú ďalšie podmienky alebo kontraindikácie IPL epilácie? To sa dozviete v článku.

Čo vás najviac zaujíma o IPL epilácii?
Čo vás najviac zaujíma o IPL epilácii?

Obľúbenosť IPL epilácie neustále stúpa. Je to hlavne preto, že výrobcovia sľubujú až trvalé účinky. IPL svetlo totiž pôsobí na korienky chĺpkov a následne na miesta, odkiaľ by chĺpky normálne rástli, tak, že chĺpky v týchto miestach rastú pomalšie alebo prestávajú rásť úplne. Pretože sa jedná o metódu, ktorá preniká pod kožu, je tu niekoľko faktov, ktoré o IPL epilácii platia a ktorými je potrebné sa riadiť, ak sa pre IPL epiláciu rozhodnete.

Kedy je najlepšie obdobie pre epiláciu?

Aj keď je pravda, že najväčší záujem o nákup IPL epilátora pripadá na leto, kedy ženy chcú mať hladkú pokožku, tak leto rozhodne nie je obdobím, kedy by sa IPL epilácia mala vykonávať. Je to preto, že by pokožka v priebehu epilačnej kúry nemala byť vystavovaná slniečku. IPL epiláciu teda urobte s predstihom už počas zimy.

Ako je to s použitím u mužov?

Väčšina IPL epilátorov je vyvíjaná špeciálne pre používanie na ženskej pokožke. Niektoré ale sú určené aj pre mužov. Dôvodom, prečo nie sú všetky IPL epilátory určené pre mužov aj ženy, je ten, že mužské a ženské chĺpky sú rozdielne a účinnosť potom môže byť tiež rozdielna.

Pre ktoré oblasti tela je IPL epilácia vhodná?

Tieto informácie nájdete vždy uvedené pri každom modeli IPL epilátora. Platí, že ak je uvedená možnosť použitia na tvári, tak možno IPL epilátor používať u žien od lícnych kostí dolu, u mužov je použitie na tvári zakázané. Zakázané je taktiež použitie v oblasti genitálií, ak je uvedená oblasť bikiny, potom sa jedná o triesla. U mužov sú najčastejšie epilovanými oblasťami chrbát a brucho. U žien nohy, oblasť bikín a prípadne ruky.

Čo keď mám veľa pieh alebo tetovanie?

V návode ku každému jednotlivému IPL epilátoru nájdete vypísané konkrétne kontraindikácie. V prípade pieh a tetovania platí to, že týmto oblastiam by ste sa mali vyhýbať. Prečo? Intenzívne pulzné svetlo je totiž najviac priťahované tmavým pigmentom. A čím viac IPL svetla preniká pokožkou, tým viac je dráždená a kvôli tomu môže dochádzať k pocitu pálenia pri epilácii. Zároveň je všeobecne známe, že vystavovanie pokožky s pehami nepriaznivému žiareniu skrátka nie je zdravé.

Sú dôvody, prečo IPL epilátor nepoužívať?

Ak sa IPL epilácie obávate, nie je na škodu sa obrátiť na dermatológa, ktorý prehliadne Vašu pokožku a presnejšie Vám oznámi, či je IPL epilácia práve pre Vašu pokožku vhodná. Existujú prípady, keď sa IPL epilácia neodporúča vôbec. Ide o osoby s ekzematickou alebo veľmi citlivou pokožkou, osoby s vysokým výskytom kŕčových žíl, alebo malých červených žiliek a samozrejme v prípade tehotenstva alebo dojčenia. Kontraindikácií je viac, ak máte pochybnosti o tom, že je pre Vás IPL epilácia vhodná, môžete sa vopred informovať u predajcov.

Na záver

IPL epilácia je veľmi lákavou metódou odstraňovania chĺpkov najmä preto, že sľubuje až trvalé výsledky. Kvôli tomu ale tiež nie je vhodná pre každého. Ak máte obavy alebo pochybnosti, neváhajte sa obrátiť na nás v poradni alebo priamo na dermatológa, ktorý určite zodpovie Vaše otázky.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu