KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Čo vás najviac zaujíma o IPL epilácii?

Aj keď chceme mať všetky hladkú pokožku v lete, nie je to vhodný čas na IPL epiláciu. S prípravou na letnú sezónu je tak ideálne začať v zime alebo na jar, pretože pokožka počas epilačnej kúry nesmie byť vystavovaná slnečnému žiareniu. Aké sú ďalšie podmienky alebo kontraindikácie IPL epilácia?

Čo vás najviac zaujíma o IPL epilácii?
Čo vás najviac zaujíma o IPL epilácii?

Obľúbenosť IPL epilácie neustále stúpa. Prečo? Vyhliadky na dlhodobo hladkú pokožku skrátka lákajú. IPL svetlo totiž pôsobí na korienky chĺpkov a následne na miesta, odkiaľ by chĺpky normálne rástli. Tým rast nových chĺpkov spomaľuje alebo mu dokonca úplne zamedzuje. IPL svetlo preniká kožou, a preto je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť predtým, než ho začnete používať.

Kedy je najlepšie obdobie pre epiláciu?

Najväčší záujem o nákup IPL epilátora logicky pripadá na leto, kedy ženy chcú mať hladkú pokožku. Lenže leto rozhodne nie je obdobím, kedy by sa IPL epilácia mala vykonávať. Je to preto, že pokožka nesmie byť v priebehu epilačný kúry vystavovaná slniečku. IPL epiláciu teda vykonávajte s predstihom, najlepšie už počas zimy.

Ako je to s použitím u mužov?

Väčšina IPL epilátorov je vyvíjaná špeciálne pre používanie na ženskej pokožke. Niektoré ale sú určené aj pre mužov. Rozdielnosť použitia je daná rozdielnosťou mužských a ženských chĺpkov.

Pre ktoré oblasti tela je IPL epilácia vhodná?

Tieto informácie nájdete vždy uvedené pri každom modeli IPL epilátora. Tie vhodné pre použitie na tvári môžu ženy používať od lícnych kostí dolu a u mužov je použitie na tvári úplne zakázané. Tiez sa IPL epilátory nesmia používať v oblasti genitálií. Obvykle sa uvádza možnosť použitia pre oblasť bikín, ktorou chápajte triesla. U mužov sú najčastejšie epilovanými oblasťami chrbát a brucho. U žien nohy, oblasť bikín, podpazušia a prípadne ruky.

Čo keď mám veľa pieh alebo tetovanie?

V návode ku každému jednotlivému IPL epilátoru nájdete vypísané konkrétne kontraindikácie. V prípade pieh a tetovania platí, že by ste sa týmto oblastiam mali vyhýbať. Prečo? Intenzívne pulzné svetlo je totiž najviac priťahované tmavým pigmentom. A čím viac IPL svetla preniká pokožkou, tým viac je dráždená, a môže kvôli tomu dochádzať k pocitu pálenia pri epilácii. Zároveň je všeobecne známe, že vystavovanie pokožky s pehami nepriaznivému žiareniu skrátka nie je zdravé.

Sú dôvody, prečo IPL epilátor nepoužívať?

Ak sa IPL epilácie obávate, nie je na škodu sa obrátiť na dermatológa. Ten prehliadne vašu pokožku a presnejšie povie, či je IPL epilácia práve pre vašu pokožku vhodná. Existujú prípady, keď sa IPL epilácia neodporúča vôbec. Ide o osoby s ekzematickou alebo veľmi citlivou pokožkou, osoby s vysokým výskytom kŕčových žíl, alebo malých červených žiliek a samozrejme v prípade tehotenstva alebo dojčenia. Kontraindikácií je viac, o ich presnom znení sa môžete vopred informovať u predajcov.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu