KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Sprievodca výberom IPL epilátora

IPL epilácia je čím ďalej populárnejšia. Dlhodobé odstránenie chĺpkov vrátane korienkov ocenia ženy na nohách či v podpazuší a muži na chrbte alebo hrudi. Prístrojov je na trhu už pomerne veľké množstvo. Ako si IPL epilátor vybrať? A aký je rozdiel medzi epilátorom za 150 a za 500 €?

IPL epilátory
IPL epilátory

Keď si nájdete všetky IPL epilátory, zistíte, že sa líšia hlavne cenou. Iné rozdiely ale na prvý pohľad nenájdete. Jedno je jasné – všetky IPL epilátory používajú rovnakú technológiu odstraňovania chĺpkov – IPL svetlo. Vďaka tomu by mali dosahovať veľmi podobné výsledky.

V čom sú zásadné rozdiely medzi jednotlivými modelmi?

  1. Na začiatku výberu sa rozhodujte podľa počtu zábleskov. Tie prakticky stanovujú životnosť epilátora, pretože výmenné žiarovky nie sú k dostaniu. Všetky epilátory sľubujú, že vystačí na celú epilačný kúru – čo je pravda – ale ak budete potrebovať dlhšie pokračovať v udržiavacej kúre, potom už by vám stačiť nemuseli.
  2. Nadstavce pre jednotlivé oblasti tiež nie sú samozrejmosťou. Epilátory s možnosťou nastavenia intenzity záblesku možno zvyčajne používať pre všetky oblasti. V čom je teda zmysel nadstavcov pre oblasti podpazušia alebo tváre? Majú menšie zábleskové okienko, sú teda presnejšie. Zároveň bývajú opatrené špeciálnym filtrom, ktorý sa v citlivých oblastiach alebo práve na tvári naozaj hodí.
  3. Nechcete epilátor nabíjať? Vyberte model, ktorý umožňuje prevádzku s káblom pripojeným do siete. Väčšina lacnejších modelov je určená len pre prevádzku zo siete, u drahších verzií máte často na výber.
  4. Rozhodujúci pri výbere môže byť aj tvar epilátora. Prečo? S epiláciou nebudete hotoví za 5 minút, takže by sa vám prístroj mal dobre ovládať. Tvar epilátorov Philips Lumea je obľúbený vďaka dlhej rukoväti. Niekto ale radšej siahne po tvare, ktorý majú modely Braun. Sú kompaktnejšie a drží sa ako klasický pinzetový epilátor.

Čo ak je rozhodujúca cena?

Pri lacnejších IPL epilátorov počítajte s nižšou životnosťou žiarovky, káblovou prevádzkou a len jedným nadstavcom. Naopak najdrahšie modely Philips Lumea majú nadstavce pre jednotlivé oblasti nielen opatrené špeciálnymi filtrami, ale zároveň sú vytvarované, aby najlepšie priľnuli k pokožke a maximum svetla smerovalo na epilované miesto.

IPL epilátor je prístrojom na niekoľko rokov, ak si ale nie ste istí, že na vás bude fungovať, alebo že s ním budete spokojní, nebojte sa siahnuť po lacnejších modeloch. Chcete mať nadstavce na všetky oblasti a maximálnu životnosť žiarovky? Potom sú pre vás jasnou voľbou drahšie modely.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu