Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Prehľad pánskych holiacich strojčekov Braun

Spoľahlivosť, dlhá životnosť a pôsobivý dizajn – to sú hlavné charakteristiky holiacich strojčekov Braun. Na trhu sú už dlho, na svete sa na ne spolieha niekoľko tisícok mužov, a preto Braun pánske strojčeky stále vyvíja a zlepšuje. Ako sa ale vyznať medzi jednotlivými radmi? S tým vám pomôžeme.

Pánske holiace strojčeky Braun
Pánske holiace strojčeky Braun

Že žiletkám už odzvonilo. Elektrické holiace strojčeky sú medzi mužmi stále viac obľúbené, najmä kvôli komfortu používania. Výber elektrického holiaceho strojčeka ale nie je ľahký. Holiace strojčeky Braun patria k najobľúbenejším hlavne vďaka svojej spoľahlivosti. Vyberať môžete z radov 1, 3, 5, 6, 7, 8 a 9.

Ako sa od seba jednotlivé rady líšia?

Ako to býva pri väčšine prístrojov, tak aj pri holiacich strojčekoch Braun platí, že čím vyššie označenie rad má, tým lepšia je funkčnosť alebo výbava strojčeka. My sme preto dali do tabuľky na porovnanie všetky rady holiacich strojčekov Braun.

  Series 1 Series 3 Series 5 Series 6 Series 7 Series 8 Series 9
Počet prvků holiacej hlavy 1 až 3 3 3 3 3 3 + ochranná lišta 4
Pohyblivé planžety U niektorých modelov Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Výkyvná hlava Nie Nie Nie Áno (dopredu a dozadu) Áno (do všetkých strán) Áno (dopredu a dozadu) Áno (dopredu a dozadu)
Zastrihávací nadstavec Nie K dokúpení (32BT) Áno (okrem modelu 1000s) Áno Iba u modelu MBS7 Nie Nie
Detailný zastrihávač U niektorých modelov Áno (okrem modelov 300s, 310s, 3000s, 3010s) Nie Nie Nie Áno Áno
Mokré holenie Nie U modelov s označením Wet&Dry Áno Áno Áno Áno Áno
Ryýhlé nabíjanie = 1 oholenie Nie Áno Áno Áno Áno Áno Áno
Čistiaca stanica Nie Iba u modelov s označením "CC" (3050cc, 3090cc) Nie Iba u modelov s označením CC (7650cc) Nie Iba u modelov s označením CC (8365cc) Áno, okrem modelov s označením S (9330s, MBS9)

Aké sú základné rozdiely?

Základným parametrom je počet holiacich prvkov na hlave. Buď majú strojčeky iba planžety, alebo majú kombináciu planžiet a zastrihávacích líšt, ktoré sú umiestnené na hlave medzi planžetami. Čím viac holiacich prvkov na hlave holiaceho strojčeka nájdete, tým lepšie budú výsledky holenia a tým lepšie si tiež strojček poradí s dlhšími alebo hustejšími fúzmi.

Pri výbere je tiež dobré pozerať na to, či má strojček pohyblivé planžety a výkyvnú hlavu. Pohyblivé planžety sa lepšie prispôsobujú črtám tváre a zamedzujú tak zbytočnému podráždeniu pokožky. Výkyvnú hlavu potom oceníte pri holení horšie prístupných miest ako je oblasť pod dolnou čeľusťou alebo krku.

Pre mužov s citlivou pokožkou môže pri holení elektrickým strojčekom pomôcť použitie v sprche alebo s penou či gélom na holenie. Kedysi platilo, že strojčeky vybavené čistiacou stanicou nebolo možné používať s gélom na holenie, ale iba v sprche. Pri nových strojčekoch ale toto už neplatí. Je preto potrebné si túto skutočnosť vždy overiť v parametroch jednotlivých strojčekov Braun. Pri všetkých strojčekoch ale platí, že pokiaľ majú funkciu Wet & Dry, tak ich z bezpečnostných dôvodov nie je možné používať s pripojeným napájacím káblom.

Posledným, čím môžu byť holiace strojčeky vybavené, je čistiaca stanica. Tú nájdete iba pri niektorých holiacich strojčekoch a dá sa orientovať podľa názvu strojčeka. Ak je za číselným označením strojčeka "cc", potom je tento strojček vybavený aj čistiacou stanicou. Jej využitie je vždy po holení na čistenie, premazanie, vysušenie a nabitie strojčeka. Každá čistiaca stanica má odlišné vlastnosti. Niektoré stanice strojčeky nevysušia, iné naopak nemajú automatickú voľbu čistiaceho programu. Funkcie konkrétnych čistiacich staníc nájdete vypísané v popisoch jednotlivých holiacich strojčekov Braun.

Čím sa líšia jednotlivé modely?

Rozdiely medzi jednotlivými modelmi môžu byť na prvý pohľad nevýrazné. Aj tak ale môžu byť rozdiely pomerne dôležité. V rámci jedného radu bývajú k dispozícii strojčeky s čistiacou stanicou alebo bez nej, tiež tam nájdete strojčeky s funkciou mokrého holenia aj bez nej a tiež strojčeky s detailným zastrihávačom, ale aj strojčeky, ktoré ho nemajú. Pokiaľ sú strojčeky ale celkom jednoznačne rovnaké, väčšinou sa líšia buď farbou alebo príslušenstvom nachádzajúcom sa v balení.

Ako si vybrať?

Najdôležitejšie je vedieť, aké máte fúzy a ako často sa chystáte holiť. S dlhšími fúzmi si lepšie poradia strojčeky s vyšším výkonom. Potom si musíte ujasniť, aké príslušenstvo pri strojčeku potrebujete a podľa toho vybrať konkrétny model strojčeka. Pokiaľ si výberom nebude istí, môžete sa pozrieť na porovnávacie tabuľky holiacich strojčekov Series 3Series 7 či Series 9 alebo sa obrátiť na nás. Radi Vám pomôžeme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu