KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako na čistenie pleti a prečo je to tak dôležité

  • 14. augusta 2019

Čistenie pleti by malo byť každodennou rutinou rovnako ako čistenie zubov. Je dôležité pre zdravý vzhľad pleti, predchádzanie vzniku pupienkov alebo vrások v neskoršom veku. Mať počas dňa krásny make-up je super, ale ešte lepšie je, keď ho poctivo pred spaním odlíčite a pleť vyčistíte.

Čistenie pleti
Čistenie pleti

Čo najviac škodí pleti?

Počas dňa vznikajú na pleti odumreté bunky, maz a pot. Kvôli tomu sa na nej potom usadzuje prach, peľ a ďalšie nečistoty z ovzdušia. Nezáleží v tomto prípade, či použijete iba riasenku a púder alebo si na tvár dáte aj podkladovú bázu a make-up. Aj keď pleť "schováte", tak to neznamená, že sa k nej nedostanú nečistoty počas dňa. Vždy je teda nutné pleť dokonale odlíčiť a vyčistiť, aby vyzerala svieža a žiarivá.

Ako postupovať pri odličovaní?

Odličovanie tváre začnite očami. Je to najcitlivejšia časť a vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Odličovač vyberte podľa toho, aké používate tiene alebo riasenku. Rolu hrá aj to, ako veľmi máte citlivé oči. Všeobecne sú najúčinnejšie dvojzložkové odličovače s olejovou zložkou. Naneste ho na vatový tampón, priložte na oko a po chvíľke začnite krúživým pohybom od vnútorného k vonkajšiemu kútiku oka líčidlá stierať.

Potom sa vrhnite na pleť. Aby ste pleť naozaj dobre vyčistila, môžete ju najprv pomocou vatového tampónu odlíčiť odličovadlom alebo micelárnou vodou. Tak odstránite vrstvu make-upu a ďalších produktov. Druhým krokom je odlíčenie pomocou smývatelného gélu alebo peny. Ten v tenkej vrstve nanesiete na pleť a krúživými pohybmi ju čistíte. Potom tvár opláchnite a utrite do uteráka, ktorý používate iba na utieranie pleti. Ak vlastníte čistiacu kefku na tvár, použite ju miesto krúživých pohybov prstami.

Predposledným krokom je dočistenie pleťovou vodou. Stačí použiť jemnú, ktorá pleť zároveň hydratuje. Nemusí mať už výrazné čistiace účinky, ide iba o osvieženie a jemné odstránenie zvyškov nečistôt.

Dôležitá záverečná hydratácia

Aj keď máte mastnú alebo problematickú pleť, je potrebné ju na noc ošetrovať hydratačným krémom rovnako ako suchú a citlivú. Len je nutné vybrať správny krém. Na trhu je nepreberné množstvo produktov. Ľahké hydratačné fluidy sú ideálne pre mastnejšiu, zmiešanú alebo normálnu pleť. Pre tú aknóznu sú vhodné krémy bez silikónov. Tie by totiž len upchávali póry a podporovali vznik ďalších pupienkov. Pre suchú pleť sú vhodné hutnejšie krémy bez alkoholu s menším množstvom vody. S výberom krému vám poradí vo vhodnom obchode.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: