Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vyberať náhradné diely ku strojčekom Braun

  • 19. novembra 2019

Rovnako ako bežná žiletka sa aj holiaca prvky elektrických strojčekov používaním otupí. V takom prípade je potrebné ich vymeniť. Ako ale nájsť ten správny náhradný diel?

Náhradné diely Braun

Náhradné diely Braun

Dobu výmeny holiace časti strojčeka spoznáte. Strojček začne holiť pomalšie, takže holenie zaberie viac času. Ak je planžeta alebo brit už opotrebovaný, môžete mať po holení aj podráždenú pokožku. Jasne rozpoznateľným signálom je aj to, že strojček pri holení fúzy ťahá. Na planžete ale môžete opotrebovanie i vidieť. Planžeta sa totiž môže prošoupat. Na to ale pozor, pretože by ste sa mohli aj nepekne porezať.

Každý holiaci strojček je iný. Môže byť teda zložité sa v náhradných dieloch vyznať. U značky Braun rozhoduje nielen označenie modelu strojčeka, ale aj tzv. typové číslo. Kde ho nájdete? U starších modelov najčastejšie pod britom holiace hlavy. U tých novších je uvádzané zvyčajne pod výsuvným zastrihávačom. Je to štvormiestny kód začínajúci číslom 5.

Akonáhle toto číslo nájdete, máte prakticky vyhrané. Toto štvorčíslie zadáte do formulára priamo na webových stránkach výrobcu a ten vám ukáže všetko kompatibilné príslušenstvo. Náhradnú planžetu potom ľahko objednáte.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: