KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Veet, Olaplex a Scholl: Užite si starostlivosť ako zo salónu aj doma

  • 3. mája 2021

Lesklé vlasy, hladká pokožka, chodidlá bez nevzhľadných praskliniek. To všetko patrí medzi kúzla ženskej krásy. Správne a účinné produkty vám pomôžu dosiahnuť týchto výsledkov rýchlejšie a pohodlnejšie. A dočasný domáci kozmetický salón sa vždy hodí.

Veet, Olaplex, Scholl
Veet, Olaplex, Scholl

Overená značka pre hladkú pokožku

Už je to pomerne dlhá doba, keď náš trh dobyla značka Veet. Depilačné krémy a pásiky boli jednou z prvých ciest, ako dosiahnuť hladkej pokožky na dlhšiu dobu. Vo svojich začiatkoch boli depilačné krémy naozaj revolúciou. Rozotrite po pokožke špeciálny krém, necháte pôsobiť a chĺpky potom len zotrite stierkou. Netreba spomínať, že aj v tomto prípade nejde o produkt, u ktorého dosiahneme všetky rovnaké výsledky. Ale svoje priaznivkyne stále má. Dnes ho dostanete vo väčšom balení s pumpičkou a plastovou stierkou.

Depilačné vosky sú už takmer klasickou metódou odstraňovania chĺpkov. Vybrať si môžete špeciálne pásiky pre depiláciu tváre, oblasť bikín alebo pre citlivú pokožku. Namiesto jednorazových pásikov môžete prejsť k elektrickému depilačnému setu. Špeciálne depilátor nahreje vosk, ktorý potom rovnomerne nanesiete na pokožku a pomocou textilného pásku chĺpky vytrhnete.

Zázrak menom Olaplex

Áno, aj my sme podľahli zvodom značky Olaplex. Ak si farbíte vlasy, určite ste o tejto starostlivosti taky počuli. Jedná sa o rad produktov, ktoré regenerujú vlasy zvnútra. Prvý kúru často absolvujete priamo v kaderníckom salóne a pokračujete v domácej starostlivosti. Jedná sa o úplne originálne zloženie, ktoré prispieva k obnove vlasov napriek pravidelnému farbeniu a tepelnému upravovaniu účesu.

Najdôležitejším krokom k úspechu je potreba rozpoznať typ vlasov a podľa toho vybrať vhodnú starostlivosť. Priamo na stránkach značky si môžete urobiť diagnostiku vlasov (web je len v anglickom jazyku). Na konci dotazníka dostanete tipy na konkrétne produkty, ktoré budú pre vaše vlasy ideálne.

Domáca pedikúra Scholl

Popraskaná koža na chodidlách nevyzerá dobre. Väčším problémom je, že môže začať bolieť. Pravidelnou starostlivosťou raz týždenne sa ale týmto komplikáciám dá predísť. Stačí dva kroky: odstrániť stvrdnutú pokožku a pravidelne hydratovať.

Pomocou elektrických alebo ručných pilníkov Scholl pohodlne odstránite odumreté bunky pokožky. Na prvé ošetrenie sa vám určite nepodarí odstrániť všetko a pokožka nebude ako zázrakom mäkká. Pokiaľ ale budete odstraňovať stvrdnutú pokožku pravidelne, tak sa aj takých výsledkov dočkáte.

Po kúpeli nechajte nohy oschnúť a použite špeciálny krém určený na chodidlá. Pre veľa tvrdej a popraskané päty použite krém na to určený. Výraznou regeneráciu pokožke nôh dopraje maskou, prípadne bohatou vrstvou krému a spaním v jemných bavlnených ponožkách. Aspoň na pár dní. Chodidlá veľmi namáhame a zaslúžia si našu starostlivosť.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: