Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Zážitok z klasického pánskeho holenia. Čo potrebujete?

  • 15. novembra 2021

Holenie klasickou ostrou žiletkou je skoro ako remeselná šikovnosť. Precízne, poctivé, vyžadujúce zručnosť. Pocit dokonale oholenej tváre ako od starého majstra holiča je zážitok na nezaplatenie. Čo všetko muž na holenie potrebuje?

Klasické holenie
Klasické holenie

Absolútny základ? Ostrá žiletka

My odporúčame rozhodne jednu z najobľúbenejších od Mühle. Nenápadne zdobená rukoväť z kvalitného kovu padne presne do ruky. Na strojčeku sa menia len žiletky – nie je teda na škodu rovno jedno balenie prihodiť. Dohromady vás oboje vyjde na cecelých 40 eur.

Pre fajnšmekrov – poriadna shavetta (britva)

Ešte o niečo vyšší level zručnosti vyžaduje holenie shavettou, takou takmer britvou. Nám najviac padla do oka tá od českých a mužmi milovaných Angry Birds. Napriek vysokej kvalite ju zoženiete už okolo 20 €, a to v drevenom a tmavom variante. Pozor, i na shavettách sa vymieňajú žiletky.

Nenahraditeľní pomocníci

Aby nedošlo k poraneniu alebo podráždeniu kože, muž by sa nikdy nemal holiť klasickou žiletkou alebo shavettou bez nanesenia krému alebo mydla. Nám sa najviac osvedčil ten od Proraso s vôňou eukalyptu a Reuzel v plechovej dóze. Na rozmiešanie mydla alebo krému je potrebné použiť holiacu štetku, ktorá má prasačie alebo jazvečie štetiny. Práve kvôli potrebným pomocníkom by nebolo odveci rovno siahnuť po darčekovej súprave, ktorá obsahuje všetko potrebné a ešte navyše skvelo vyzerá.

Samozrejmá starostlivosť po holení

Aby bola klasika holenia dokonalá, nesmie sa zabúdať na starostlivosť po holení. Pre mužov s citlivejšou pokožkou voľte balzamy, ktoré pokožku hydratujú a skľudňujú. Krásne vonia ten od Mühle a naozaj šetrnú starostlivosť dopraje prírodná kozmetika Lavera. Osvieženie naopak dodajú vody po holení. S korenenou vôňou drevín počítajte u Reuzel a kofeínová voda po holení od Santé prispieva k revitalizácii pokožky.


Hľadáte ďalšiu inšpiráciu?


Hana Všetečková
autor článku

Hana Všetečková

marketingový špecialista,

redakcia Holime.eu

Mgr. Andrea Ivaničová
garant obsahu

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: