KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Jaký vybrat holicí strojek na citlivou pokožku a tvrdé vousy?

„Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pánský holící strojek. Mám citlivou pokožku a používám gilette 3 břity. Fousa mám i tvrdé. Jaký by jste mi doporučili ? Jura

Odpoveď odborníka

základní otázka, kterou je třeba odpovědět, je jaký systém holicího strojku zvolit. Planžetový / frézkový.

Planžetový strojek se hodí lépe pro pravidelné holení kratších vousů a lépe se s ním holí brada a knír. Frézkový strojek si lépe poradí s delšími a vlnitými vousy. Jaký systém si vyberete je především otázka osobních sympatií ke konkrétnímu výrobci.

Pokud máte tvrdé vousy, doporučuji Vám pořídit dražší model u kterého budete mít motor s dostatečným výkonem.

Pro citlivou pokožku je vhodná funkce „mokré holení“. Tato funkce je uvedena v popiskách produktu například jako Wet&Dry.

Výrobce Braun uvedl na trh řadu holicích strojků CoolTec, kteréjsou vybavena systémem aktivního chlazení, což je naprostá novinka. Tato technologie má aktivně předejít podráždění pokožky pomocí chladící lišty na holicí hlavě. Všechny modely z řady CoolTec disponují rovněž funkcí mokrého holení.

Doporučení konkrétního modelu bez určení cenové relace je obtížné, každopádně v případě holicích strojků platí, že „za více peněz dostanete více muziky“. Na vyšší modely  od výrobce Braun, máme co se týče spokojenosti s holením, pozitivní reakce a s jeho pořízením nešlápnete vedle. 

Z hlediska vybavení holicího strojku můžete zvážit čistící stanici, s níž je údržba strojku naprosto bezproblémová.


Ing. Aleš Márovec
odpověděl

Ing. Aleš Márovec

produktový špecialista

redakcia Holime.eu