Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

3 značky a obaly bez morálnej opice

Nie je vám ľahostajné, aké produkty nakupujete? Vadí vám množstvo plávajúcich plastových ostrovov v oceánoch? Stavte na produkty s obalom vyrobeným s väčším ohľadom na prírodu. Predstavíme vám tri značky, ktoré balia výrobky tak, aby sa zaslúžili o čistejšie životné prostredie.

Weleda, Ben & Anna, Purity Vision
Weleda, Ben & Anna, Purity Vision

Weleda

Pre Weledu nie je zaviazanie k princípom udržateľnosti výkrikom do tmy. Už v roku 2013 sa jej podarilo znížiť spotrebu vody na jeden kilogram výrobku o štvrtinu objemu. Ale poďme súdiť podľa obalov, ako sme sľúbili. Tu si nás Weleda, pôvodne malé farmaceutické laboratórium so záhradkou plnú liečivých byliniek, získala hneď na dvakrát.

Po prvé, kovové fólie na výrobkoch nahradila farebnou tlačou. Po druhé, škatule a ďalšie obalové materiály sú samozrejme recyklovateľné a vyrobené z certifikovaného papiera (FSC). Skratka FCS označuje Radu pre pre správu lesa. Jej certifikácia znamená, že drevo použité na výrobu obalu pochádza z lesa, ktorý je využívaný s ohľadom na štandardy Rady. Napríklad rešpektuje vzťahy voči domorodým obyvateľom alebo má menší vplyv na životné prostredie.

Weleda priznáva, že ideálne obalové riešenie stále hľadá. Aj menšie krôčiky - ako snaha zameniť ikonické modré plastové obaly za plast s nízkym dopadom na prírodu – považujeme ale za dôležité.

Ben & Anna

Ochranu proti poteniu, z ktorej sa nezapotí ani vaše svedomie, ponúka sympatická mladistvá značka Ben & Anna z Nemecka. Ich tuhé deodoranty neobsahujú hliníkové soli, zloženie je čisto vegánske a výrobky sa netestujú na zvieratách. Obaly sa vyrábajú zo spomínaného FSC certifikovaného papiera. Dezodorant pred vysušením bráni jemná tenká fólia vyrobená z bioplastov. Prázdny obal tak môžete vyhodiť na kompost alebo do bioodpadu. Ben & Anna by sa radi dopracovali až k zero-waste, ale ako sami priznávajú, ešte zostáva kus cesty.

Purity Vision

Aj keď to podľa názvu nevyzerá, Purity Vision je českou značkou. Ani táto kozmetika netestuje produkty na zvieratách, nepoužíva umelé konzervanty ani farbivá a pri výrobe sa spolieha na energiu z obnoviteľných zdrojov. Údajne aj zamestnanci jazdí do práce na bicykli alebo v autách s pohonom na CNG.

Po takomto úvode asi nikoho z nás neprekvapí, že obaly sú recyklovateľné. V Purity Vision vsádzajú tiež na opakované využívanie obalového materiálu, čo je nám sympatické. Typicky ich pleťové vody si môžete zakúpiť až v litrovej sklenenej fľaši a len si z nich odlievať do spreja, ktorý už máte doma. Ktorý produkt by ste od nich ale vážne mali skúsiť? Kávový peeling. Krásne vonia a navyše je v praktickom sklenenom obale, ktorý po spotrebovaní môžete využiť doma aj inak.

Myslite na seba i na prírodu

Veľa značiek sa dnes snaží ísť cestou "eko-bio-fér". V takejto záplave nie je jednoduché sa pre niektorú z nich rozhodnúť a spoliehať sa na ňu v dennej starostlivosti. Preto sme vybrali tri, ktorým sami veríme a ktoré patria do dvadsiateho prvého storočia myšlienkou aj zložením.


Hana Všetečková
autor článku

Hana Všetečková

marketingový špecialista,

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: