Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Prečo a ako vykonávať peeling pokožky?

Trápite sa zarastaním chĺpkov? Máte šupinatú kožu, ktorú mažete krémy od rána do večera, a rovnako to nepomáha? Riešením týchto problémov je pravidelný peeling pokožky. Ako často ho vykonávať a ako si ho vyrobiť doma?

Peeling pokožky
Peeling pokožky

Základná schopnosťou peelingu je odstrániť odumreté bunky pokožky, ktoré vytvárajú nevzhľadné suché šupinky na pokožke. Často tiež stojí za zarastaním chĺpkov, pretože suchá pokožka bráni chĺpkom dostať sa na povrch. Hydratácia telovými mliekami alebo krémy bohužiaľ nestačí. Odumreté bunky je nutné najskôr odstrániť, a s tým najlepšie pomôže práve peeling. Nevykonáva sa ihneď po holení, ale najskôr druhý deň. Frekvencia vykonávania peelingu je raz, maximálne dvakrát v týždni.

Populárný kávový peeling

Káva prevonia pokožku a zároveň je tak jemne mletá, že je dostatočne šetrná. Kávový peeling sa dá dnes bežne kúpiť. Ten najznámejší má na svedomí značka prírodnej kozmetiky Purity Vision. Peeling má veľmi výraznú kávovú vôňu. Pre lepšiu hydratáciu môžete peeling zmiešať s olivovým alebo kokosovým olejom. Pokožka je potom po opláchnutí krásne lesklá. Kávový peeling si môžete ľahko vyrobiť aj doma. Stačí skladovať a nechať vyschnúť usadeninu z kávovaru, ktorú bežne vyhadzujete do koša. Potom ju zmiešajte s nejakým olejom alebo krémovým sprchovým gélom a kávový peeling je na svete!

Hrubší peeling z cukru

Cukrový peeling je ideálny si pripraviť vždy čerstvý, aby si cukor zachoval svoju hrubosť. Výživný cukrový peeling najčastejšie tvorí zmes cukru s kokosovým alebo olivovým olejom. Môžete pridať aj jemne namleté škrupiny od orechov, ovesné vločky nebo mletú kávu. Cukor môžete ale tiež ľahko pridať do sprchovacieho gélu, ktorý bežne používate.

Výživný ovsený peeling

Rovnako ako kávu alebo cukor má skoro každý dnes doma ovsené vločky. Pre peeling sú dobré jemné alebo namleté klasické. Ideálne je zmiešať vločky s medom a olivovým alebo kokosovým olejom.

Pre peeling chodidiel je ideálna morská soľ

Kožu na chodidlách počas dňa zaťažujeme naozaj veľa. Na starostlivosť o chodidlá teda nezabúdajte. Aby ste zabránili stvrdnutiu pokožky na chodidlách, je ideálne použiť peeling z hrubej morskej soli a olivového oleja. Pre osvieženie môžete pridať citrónovú šťavu a kôru.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu