Prečo a ako vykonávať peeling pokožky?

  • 2. júla 2019

Trápite sa zarastaním chĺpkov alebo máte šupinatú kožu, ktorú mažete krémy od rána do večera, a ani to nepomáha? Všetky tieto problémy vám môže pomôcť riešiť peeling pokožky. Ciest k hladkej pokožke pomocou peelingu je niekoľko, a preto vám pomôžeme s výberom tej pravej pre vás.

Peeling pokožky
Peeling pokožky

Základná schopnosťou peelingu je odstrániť odumreté bunky pokožky, ktoré vytvárajú práve nevzhľadné suché šupinky na pokožke. Odumreté bunky pokožky často môžu tiež za zarastanie chĺpkov, pretože chĺpok neproroste práve cez suchú kožu. Aj cez to, že budete pokožku ošetrovať telovými krémami alebo mliekami, dôjde k tomu, že sa vám na koži objavia odumreté bunky, ktoré je dobré čo najrýchlejšie odstrániť, ideálne pomocou peelingu. A ako na neho?

Populárný kávový peeling

Káva prevonia pokožku a zároveň je tak jemne mletá, že je dostatočne šetrná k pokožke. Kávový peeling sa dá dnes bežne kúpiť, ale kupovať si ho nemusíte, pretože si jej môžete ľahko doma vyrobiť. Ak chcete veľa šetriť, môžete používať usadeninu z kávovaru, ktorú bežne vyhadzujete do koša. Nechajte ju vyschnúť a potom ju zmiešajte s telovým mliekom alebo jemný krémovým sprchovým gélom. Túto zmes potom rozotierajte po pokožke, čím odstránite odumreté bunky pokožky.

Hrubší peeling z cukru

Cukrový peeling má jedinú nevýhodu, nemôžete si ho pripraviť do zásoby, ale vždy čerstvý, pretože inak by sa cukor rozpustil. Výživný cukrový peeling najčastejšie tvorí zmes cukru s kokosovým alebo olivovým olejom. Môžete pridať aj jemne namleté škrupiny od orechov, ak si napríklad doma sami lúskate orechy. Cukor môžete ale tiež ľahko pridať do sprchovacieho gélu, ktorý bežne používate.

Výživný ovsený peeling

Rovnako ako kávu alebo cukor má skoro každý dnes doma ovsené vločky. Pre peeling sú dobré jemné, ktoré si buď kúpite, alebo si nameliete tie klasické. Pre peeling je ideálne zmiešať vločky s medom a olivovým alebo kokosovým olejom.

Pre peeling chodidiel je ideálna morská soľ

Koža na chodidlách je počas dňa pomerne dosť zaťažovaná chôdzou alebo pri státí v práci. Preto by sme chodidlá nemali v starostlivosti opomínať, hoci vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Aby ste zabránili stvrdnutiu pokožky na chodidlách, je ideálne použiť peeling z hrubej morskej soli a olivového oleja. Pre osvieženie môžete pridať citrónovú šťavu a kôru.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu