KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

5 tipov na dokonalú domácu pedikúru

Pokožka chodidiel je denne namáhaná. Popraskané päty bolia, nevyzerajú pekne a hlavne praskajú čím ďalej viac. Vedeli ste, že základnú starostlivosť o nohy zvládnete aj sami doma? A nie je to drahé ani časovo náročné.

Domáca pedikúra
Domáca pedikúra

Stvrdnutá koža alebo zarastajúce nechty nevyzerajú dobre. Ešte horšie je, že sa jedná o problémy, kedy je nakoniec potreba zásah zdravotníka. Popraskaná koža je bolestivá a zarastajúci necht môžu spôsobiť infekciu. Základom je prevencia vzniku týchto ťažkostí – teda pravidelná pedikúra.

1. Aspoň 10 minút v kúpeli

Starostlivosť o pokožku chodidiel na sucho sa odporúča len ako priebežná údržba medzi jednotlivými poctivějšími mokrými pedikúrami. Správna domáca mokrá pedikúra začína teplou kúpeľov. Pokožka sa namočí, zmäkčí a pôjde lepšie odstrániť. Do kúpeľe môžete pridať soľ z mŕtveho mora a napríklad levanduľový olej.

2. Odstránenie stvrdnutej kože

Ešte mokrá chodidlá podrobte obrúseniu starej a stvrdnutej kože. Najčastejšie používanými pomôckami sú pilníky. Tie elektrické síce vyžadujú nejakú investíciu, ale prácu uľahčia. Ak domáci pedikúru vykonávate pravidelne, môže vám postačiť aj pemza. Kožu je potrebné odstraňovať opatrne, postupne a naozaj len na miestach, kde je stvrdnutá. Samozrejme existujú aj zrezávače kože. Na prácu s nimi je ale dobré mať skúsenosti, preto nie sú pre domáce použitie úplne vhodné.

3. Správne strihanie nechtov

Jednou z najčastejších príčin zarastajúcich nechtov je zlý spôsob strihania. Nechty na nohách vždy strihajte do rovného tvaru. Celkovú úpravu nechtov dokončite zapilováním. Veľmi populárne sú sklenené pilníky, ktoré vydržia i roky. Nie sú ale vhodné na umelé nechty. Mnoho žien spolieha na papierové, ktoré sú lacné, majú veľký výber hrubostí, ale moc dlho neslúži. Pre kompletnú úpravu nechtov na chodidlách môžete použiť pomarančové drievko pre zatlačenie kožtičky.

4. Hydratácia a výživa

Samozrejmosťou je na záver chodidlá namazať vyživujúcim krémom. Niektoré majú dezodoračné účinky, iné majú zjemňujúce účinky a ďalšie starajú o popraskané päty. V horúcich letných dňoch – najmä ak vám opúchajú nohy – oceníte chladivé hydratačný gély. Chcete chodidlám dopriať nadštandardnú starostlivosť? Maska raz týždenne dotiahne vašu pedikúru k dokonalosti.

5. Pravidelná starostlivosť

Mokrú pedikúru zvyčajne postačuje robiť raz za dva týždne. Medzitým je dobré chodidlá každý deň premazávať. Ak by sa vám zdalo, že sa vám stvrdnutá koža tvorí viac, môžete mokrú pedikúru vykonávať každý týždeň. Veľmi popraskané päty, zarastené nechty alebo pleseň vždy riešte návštevou odborníka. Sami si s tým doma bohužiaľ neporadíte.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: