Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

4 kroky k hladkej tvári bez podráždenia

  • 18. decembra 2020

Patríte medzi priaznivcov hladko oholenej tváre? V tom prípade vám podráždenie po holení asi nie je cudzie. Už ste našli správnu taktiku, ako mu predchádzať? Alebo je to pokus omyl? Prečítajte si štyri základné tipy, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie.

Žiletka
Žiletka

1. Príprava pred holením

Môže sa to zdať ako zbytočnosť, ale nie je. Aj mužskú, zdanlivo odolnú, pleť je potreba na holenie pripraviť. Ideálne je vykonávať holenie až po sprche. Teplá sprcha fúzy zmäkčí a strojček je potom ľahšie oholí.

2. Poctivá vrstva peny

Kvalitný gél alebo pena na holenie sú základom pre lepší sklz strojčeka po pokožke. S citlivou pleťou si dávajte pozor pri výbere a vždy siahnite po variante s označením Sensitive. Použite primerané množstvo gélu alebo peny a rozotrite po celej ploche, kde fúzy rastú. Pre ešte lepší výsledok nechajte penu chvíľku na tvári pôsobiť a až potom začnite s holením.

3. Správny postup pri holení

Že vám žiletka vydrží aj niekoľko mesiacov? Tak to ľutujeme vašu pokožku. Tupé čepele poriadne neholia, skôr ťahajú. Žiadny holiaci zázrak nepríde, ani keď prejdete po pokožke niekoľkokrát. Takže zásada číslo jedna? Vždy mať ostrú žiletku. Holte sa ľahko a snažte sa jednotlivé miesta na tvári neholit opakovane. Práve tak totiž vzniká najväčšie podráždenie. Hlavicu strojčeka poctivo oplachujte a miesta, ktoré sú najcitlivejšia, hoľte až ako posledné. Čím dlhšie na pokožke pôsobí pena na holenie, tým mäkšie fúzy sú a tým ľahšie idú oholiť. A čo smer holenia? Ideálne začnite po smere rastu fúzov. Zdá sa Vám oholenie nedostatočné? Naneste znovu tenkú vrstvu gélu na holenie a ohoľte tvár ešte proti smeru rastu. Kratšie a už zmäkčené fúzy holené proti smeru nespôsobí také podráždenie ako trojdňové strnisko.

4. Oholením to nekončí

Na záver holenia vždy opláchnite tvár studenou vodou a odstráňte všetky zvyšky peny. Pokožku šetrne osušte. Nie trením, ale iba jemným prikladaním uteráka k tvári. Nakoniec do pleti votrite vodu po holení. Tá má čistiace a upokojujúce účinky. Máte citlivejšiu pleť? Potom používajte krémy alebo balzamy. Sú šetrnejšie a viac hydratujú.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: