Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Na čo dať pozor pri výmene žiletky za elektrický strojček?

Prechod z žiletky na strojček môže byť pre mnoho mužov hotovým zázrakom, ktorý ušetrí čas a zaistí väčšie bezpečie pri holení. Na niektoré zvyky z používania žiletky ale budete musieť zabudnúť.

Žiletka vs. strojček
Žiletka vs. strojček

Krátke pohyby žiletkou? Zabudnite na ne

Postup pri holení žiletkou všetci dobre poznáme. Pre čo najmenšie podráždenie po smere rastu fúzov, pre naozaj hladké oholenie ešte na záver prejsť tvár proti smeru. Pri elektrických strojčekov záleží na type, ktorý zvolíte. Planžetový holiaci strojček vyžaduje pohyb podobný žiletke, ale je potrebné robiť dlhšie rovné pohyby. V prípade v frézkového strojčeku sú účinné krúživé pohyby po celej ploche tváre. Nečakajte ale, že sa jedným prejdením po tvári elektrickým strojčekom dokonale oholíte. Záleží na dĺžke fúzov a tiež ich tvrdosti. Miesta, kde fúzy rastú rôznymi smermi, je nutné prejsť viackrát a precíznejšie.

Holenie raz za týždeň? Áno, ale zaberie viac času

Dvojdňové alebo týždenné strnisko? U žiletky je to jedno. Elektrický strojček ale vyžaduje pravidelné holenie. Odporúčaná frekvencia je raz za 2 – 3 dni. Holenie dlhších fúzov je pracnejšie, pokožku je nutné holiť na rovnakých miestach niekoľkokrát. To môže spôsobiť nepríjemné podráždenie alebo vznik pupienkov.

Holenie v sprche? Nie tak rýchlo

Na toto pri elektrických strojčekov pozor. Nie všetky sú určené pre použitie v sprche alebo s gélom na holenie. Strojčeky, ktoré toto umožňujú, majú označenie Wet&Dry. Nesmiete ale zabudnúť strojček nabíjať, pretože z bezpečnostných dôvodov nepôjde použiť s pripojeným napájacím káblom.

Pravidelné čistenie zaručí skvelé výsledky

Vždy záleží na konkrétnom modeli, ale väčšinu strojčekov môžete čistiť pod tečúcou vodou. Sňať hlavicu s planžetami a opláchnuť ju aj celý strojček. Chcete si to ešte viac uľahčiť? Kúpte si elektrický strojček s čistiacou stanicou. Tam po holení strojček dáte a ona sa postará o čistenie i nabitie.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu