Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako na správne vysúšanie vlasov?

  • 11. februára 2022

Starostlivosť o vlasy je alfou a omegou krásne vyzerajúcich vlasov. Vysúšanie vlasov je takmer každodennou rutinou väčšiny žien. Je dôležité vôbec vlasy vysušiť? Je lepší teplý alebo studený vzduch? A je nutné používať kefu? Na všetky tieto otázky nájdete odpovede v tomto článku.

Vysúšanie vlasov
Vysúšanie vlasov

Jeden z najväčších otáznikov je vždy nad tým, či vlasy vysúšať alebo nie. Áno, vzduch fénu vlasy vysušuje. Ale pokožka hlavy je citlivá, a pokiaľ ju nevysušíte, hrozí vznik kvasiniek. Vlasy teda nevysušujte primárne preto, aby ste na hlave mali dokonalú fúkanú, ale aby ste si udržali zdravú pokožku hlavy.

Ako správne postupovať pri vysúšaní?

Väčšina z nás si po umytí zabalí vlasy do uteráka. Ten si na hlave nenechávajte dlhšie ako 10 minút. To isté platí pre voľné schnutie vlasov. Pred vysušením aplikujte na vlasy ochranný prípravok – obvykle sú dostupné v spreji – aplikujte ho do celých dĺžok vlasov. Pokiaľ potrebujete doplniť objem, pridajte ku korienkom ešte objemový sprej.

Základné fúkanie vlasov vykonáte v troch až štyroch krokoch:

  1. Najprv použite stredne teplý vzduch v najvyššej rýchlosti, fén použite bez nadstavca na presné fúkanie. Vlasy presušte najmä pri korienkoch a celkovo tak, aby boli suché zhruba zo 70%.
  2. Vlasy dobre prečešte a načešte tak, ako je nakoniec budete chcieť mať. Vezmite si kefu, ktorou budete počas fúkania uhladzovať. Nemusíte mať guľatú kefu, stačí aj taká, ktorú bežne používate na česanie. Na fén pridajte zužujúcu hubicu, teplotu aj rýchlosť vzduchu nechajte nastavenú na druhý stupeň. Zopnite si hornú polovicu vlasov a začnite s presušením spodnej vrstvy. Buď vlasy prečesávajte zospodu, pokiaľ vám to ale nejde, môžete ich klasicky sčesávať smerom dolu. Fénom nemierte priamo na kefu alebo na vlasy kolmo, ale pod miernym uhlom zhora. Takto vysušte celé vlasy.
  3. Ak ste vlasy učesávali a nedostali kefou do vlasov objem, je teraz čas ho nahnať. Fén prepnite na studený vzduch, nadstavec pre presné fúkanie nechajte nasadený a vlasy fúkajte proti smeru ich rastu. Studený vzduch má fixačnú schopnosť, takže nadvihne korienky, ktoré môžu byť po fúkaní s kefou zbytočne uhladené.
  4. Posledným krokom môže a nemusí byť vytvorenie objemu vlasov okolo tváre. Na to už využijete okrúhlu kefu. Predné vlasy načešte smerom do čela, zo spodnej strany natáčajte na kefu a zhora fúkajte. Zaberie to iba chvíľku, a keď potom prstami upravíte vlasy na stranu, uvidíte nad čelom krásny objem. Pokiaľ vlasy fúkate len preto, aby ste si ich vysušili, tento krok môžete vynechať.

Prečo je dôležité pri fúkaní používať kefu?

Máloktoré z nás sa do toho chce, zo začiatku je to náročnejšie na zručnosť, ale používanie kefy pri fúkaní má kľúčovú funkciu. Vlasy po takom fúkaní vyzerajú uhladene, menej krepato a zdravšie. Je to preto, že kombinácia teplého vzduchu a uhladzovania vlasov pomáha uzatvárať vlasové vlákno lepšie ako samotný teplý vzduch. Vlasy sú potom aj zdravšie, pretože z uzatvoreného vlasového vlákna nemôže unikať vlhkosť. Aj pri polodlhých vlasoch to zaberie maximálne 10 minút, a to sa pre zdravie vlasov oplatí obetovať.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: