Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

50+ ľudí prikúpilo

50+ ľudí prikúpilo

ETA Fenité 632290000 teplovzdušná kefa

Cena: 34,25 €

Ukázať

Kulma, žehlička alebo kulmofén – aký je medzi nimi rozdiel?

  • 18. októbra 2021

Perfektný účes nemusíte mať len párkrát do roka, keď si zájdete ku kaderníkovi. So správnym nástrojom na úpravu vlasov docielite super účesu celkom ľahko a nebude to ani drahé. V tomto článku vám ukážeme, po akom nástroji siahnuť, keď chcete vlasy ako zo salónu.

Pomocníci na vlasy
Pomocníci na vlasy

Dychberúci objem

Základom pre dychberúci objem je určite fén. Výhodou fénu je, že vlasy ľahko vysušíte, k objemu si ale musíte pomôcť guľatou kefou. A to už vyžaduje aj šikovné ruky a dosť času.

Preto je jednoduchšie siahnuť po teplovzdušnej kefe čiže kulmofénu. Horúci vzduch vlasy dosuší a zároveň im pri korienkoch dodáva objem a v dĺžkach tvaruje. Manipulácia s ním je ľahšia ako s fénom a požadovaného účesu dosiahnete za kratšiu dobu. Niektoré kulmofény sú dnes už obohatené o rotačnů funkciu, takže prakticky simulujú použitie fénu a guľatej kefy tak, ako to robí kaderník.

Zaostrené na rovné a hladké vlasy

Kučeravé alebo od prírody vlnité vlasy sa všeobecne moc neodporúča klasicky fénovať. Pre narovnanie takých vlasov je lepšie siahnuť po žehličke, ktorá je na to priamo určená. Niektoré žehličky sú vybavené aj špeciálnymi funkciami, ktoré napríklad pomôžu znížiť množstvo statickej elektriny vo vlasoch alebo vlasy viac uhladiť a dodať im lesk. Hoci hlavnou úlohou žehličiek je stále narovnanie, na trhu nájdete už množstvo žehličiek, s ktorými i vlasy natočíte. Takéto žehličky majú užšie a nižšie žehliace plôšky a zvyčajne konca, ktoré zostávajú chladné pre lepšiu manipuláciu. Opäť ale platí, že loknovacia kulma je lepší nástroj, pretože vyžaduje menej zručnosti. Žehlička sa pre navlnenie vlasov hodí sa len v nevyhnutných prípadoch, keď nemáte po ruke kulmu (napríklad na cestách) alebo si vlníte vlasy raz za čas.

Je libo vlny ako od mora?

Tu je na výber viac pomocníkov. Klasická kulma s valcom, na ktorý sa vlasy namotajú urobí krásne kučery. Záleží na priemere valca – buď chcete lokne alebo drobnejšie kučery. Novším pomocníkom sú trojkulmy. Používa sa podobne ako legendárna krepovačka. Vytvorí tri lokne na jedno stlačenie a je prakticky najrýchlejším nástrojom na vytvorenie krásnych vĺn.

Ďalším účinným nástrojom na ceste k vysneným vlnám môže byť teplovzdušná kefa. Teda ten istý nástroj, s ktorým vykúzlite aj objem. Len je potrebné vybrať si práve kefu rotačnú. Ta sa automaticky otáča, takže manipulácia s ňou je veľmi jednoduchá a nedbalé vlny s ňou vykúzlite raz dva. Len zabudnite na prstienky, to sa bohužiaľ nepodarí.


Karin Hambalíková
autor článku

Karin Hambalíková

marketingová špecialistka

S článkom súvisí: