KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Leto je tu! Ako na účes ako od mora?

Niektoré už máme letnú dovolenku za sebou, iné z nás na nej ešte čakajú. Na čo ale čakať nemusíte, je plážový účes každý deň. Pomocou pár krokov si ho vytvoríte doma ľahko a rýchlo. Sama si určíte, ako veľmi rozverne (ne)upravené vlasy chcete mať.

Vlny ako od mora
Vlny ako od mora

Takmer každá žena s rovnými vlasmi túži po ledabylých vlnách, pretože vďaka nim vlasy vyzerajú upravene a ležérne zároveň. A keď si z nich vytvoríte akýkoľvek účes, vždy budete vyzerať ako filmová hviezda.

Nadelila vám príroda? Budete to mať jednoduchšie

Nemáte vlasy rovné ako klince? Potom zvládnete vytvorenie plážových vĺn raz dva. Zaobstarajte si špeciálny sprej so slanou vodou, alebo priamo sprej na vytvorenie vlnitého účesu. Nastriekajte ho buď do vlhkých alebo suchých vlasov a od končekov ich smerom k hlavne pokrčte. Pokiaľ sprej aplikujete na vlhké vlasy, je dobré ich nakoniec ešte opatrne vysušiť difuzérom – na nízku teplotu a najnižšiu rýchlosť, nech sa vám vlasy zbytočne nerozstrapatia.

Výlet do detstva – vrkôčiky

Druhou variantou vhodnou aj pre rovné vlasy sú vrkôčiky. Ideálne vlasy rozdeľte na štyri časti. Na každej strane urobte jeden a zadné vlasy rozdeľte na dva vrkôčiky nad sebou. Buď si ich môžete upliesť z vlhkých vlasov a nechať preschnúť cez noc, alebo ich zapliesť zo suchých vlasov a prežehliť ich. Po rozpletení vlasy zafixujete slaným sprejom a účes je na svete. Samozrejme, čím menej vlasov máte, tým menšie vlnky vytvoríte.

Väčšie vlny ako kúzlom cez noc

Na internete nájdete veľké množstvo videí, ako si za noc vytvoriť veľké ledabylé vlny. Ako? Takmer suché vlasy rozdelíte na cestičku, na ktorú krížom položíte čokoľvek, na čo budete vlasy namotávať. Čím dlhšie vlasy máte, tým volíte silnejšiu pomôcku. Najčastejšie môžete vidieť napríklad používanie napríklad pásku zo župana. A na ten postupne namotávate pramene. Ako napríklad v tomto videu. Ráno iba vlasy rozpustíte, prsty prečešete a zafixujete.

Rovnomerne a pritom prirodzene

Zďaleka nie všetky vlasy idú hodiť do plážového módu za pomoci slanej vody. Niektoré z nás sa skrátka bez kulmy nezaobídu. Ideálne sú v tomto prípade kónické kulmy, ktoré sú pri rukoväti silnejšie a smerom ku koncu sa zužujú. Vďaka tomu urobíte väčšie vlny pri korienkoch vlasov a smerom ku končekom budú drobnejšie. Na dosiahnutie ledabylého vzhľadu nemusíte vlasy rozdeľovať na nijako pravidelné pramene a ani kulmou upravovať každý. Skrátka to urobiť tak, ako sa vám to podarí. Vlasy nakoniec nezabudnite prsty prečesať a samozrejme ich pre fixáciu môžete streknúť sprejom so slanou vodou alebo lakom na vlasy.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: