KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Nemaskujte vlasy pod čiapkou, stačí vhodná starostlivosť

Používate šampón, kondicionér alebo balzam a niekedy bezoplachovú starostlivosť? A čo masku na vlasy? Stále dosť žien ju považuje za nepotrebnú. Aby sme vlasy ochránili, maskujeme je v zime pod čapicou.

Starostlivosť o vlasy
Starostlivosť o vlasy

V zime naše vlasy trpia častými prechody zo studeného do teplého prostredia a naopak. Studený vzduch otvára vrchnú vrstvu vlasu. Akonáhle vojdeme do tepla domova, kancelárie alebo obchodu, začne z nich suchý vzduch vyťahovať vlhkosť. Vlasy potom majú väčší sklon ku krepovateniu a vzniká viac statickej elektriny, ktorá s vlasmi tiež urobí svoje.

Mastné versus suché vlasy

Problémy s mastnými vlasmi má vraj každý štvrtý človek. Kým mastnotu vlasov spôsobuje viac faktorov (strava, hormonálne zmeny, zlá starostlivosť), suchým vlasom chýba hydratácia a tukový film. U mastných vlasov si preto dávajte pozor na výrobky, ktoré používate. Najlepšie urobíte voľbou starostlivosti bez silikónov a parabénov. Kondicionér aj masku aplikujte minimálne 3 cm od korienkov, alebo viac ku končekom, kde môžu aj mastné vlasy strácať vlahu. Suché vlasy vyžadujú pravidelné používanie výživných kondicionérov a tiež masiek. Pred tepelnou úpravou je radšej ošetrite ochranným prípravkom.

Citlivé farbené a lámavé vlasy

Dnešné farby na vlasy už sú oveľa šetrnejšie ako bývali, ale aj tak majú farbené vlasy sklony k vysušovaniu. Naopak často vysušované alebo žehlené vlasy sa môžu viac lámať. S obojím sa dá bojovať, len každé potrebuje to svoje. Farbené vlasy vyžadujú pravidelné používanie masky, ktorá vlasy od korienkov až ku končekom vyživí. Ideálne dvakrát týždenne. Dostatočná hydratácia pomôže aj dlhšie zachovať pigment po farbení. Ak si vlasy po každom umývaní fénujete, žehlíte alebo kulmujete, môžu mať sklon k lámavosti. Vždy preto pred stylingom použite ochranný prípravok. Samozrejmosťou by tiež mala byť maska aspoň dvakrát týždenne. Ideálne vyberajte tie s obsahom pre-keratínu, vďaka ktorému budú vlasy pevnejšie a pružnejšie.

Ako správne masku aplikovať?

Akúkoľvek masku aplikujte po umytí vlasov šampónom, ktorý otvorí vrchný štruktúru vlasov. Tie sú potom schopnejšie prijímať živiny obsiahnuté v maske. Vlasy ľahko uterákom osušte, naneste masku po celej dĺžke a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút. Pre výraznejší efekt môžete vlasy zabaliť do potravinovej fólie či igelitové čiapočky. Potom je potreba masku precízne spláchnuť a vlasy môžete upraviť podľa vlastnej potreby.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: