Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako presne funguje kondicionér a prečo by vás to malo zaujímať?

  • 9. júna 2022

Správna starostlivosť o vlasy je kľúčom ku krásnej a lesklej hrive. Samozrejme, že použitie šampónu je kľúčové – odstráni nečistoty, fixačné prípravky, prach a mastnotu. Zároveň ale nechá vlas otvorený a ten je tak náchylnejší na pôsobenie nepriaznivých vonkajších vplyvov. A proti tým je potrebné vlasy chrániť.

Kondicionéry a balzamy na vlasy
Kondicionéry a balzamy na vlasy

Niektoré z nás si umývajú vlasy denne, iné každý druhý deň a niektorým stačí aj umývanie raz týždenne. V každom prípade platí, že správna starostlivosť o vlasy by sa mala skladať nielen zo šampónu, ale aj kondicionéra a raz do týždňa masky alebo balzamu.

Uzavretie vlasu a lepšie rozčesávanie

Hlavnou úlohou kondicionéra je uzavrieť vlasové vlákno a vytvoriť okolo neho ochrannú vrstvu, ktorá znižuje riziko poškodenia alebo presušenia vlasu. Pretože vlasy uhladzuje a uzatvára, prispeje aj k ich lepšiemu rozčesávaniu. Len pozor pri rozčesávaní mokrých vlasov. Sú krehkejšie, takže naozaj opatrne a zvoľte hlavne jemnú kefu na vlasy.

Hydratácia a lesk

Vysušenie vlasov, žehlenie alebo kulmovanie. A čo vonkajšie vplyvy ako teplo alebo zima? Všetko z toho dáva vlasom naozaj zabrať. Kondicionér pomáha vo vlasoch vyrovnať hladinu vlhkosti a hydratácie. Vlasy tak vyzerajú zdravšie, sú lesklé a vyživené. Kľúčový je správny výber. Pokiaľ trpíte mastením vlasov, určite nevyberajte kondicionér na suché vlasy. Farbené vlasy zase potrebujú špecifickú starostlivosť a to isté platí aj pre tie kučeravé.

Oprava do hĺbky

Kondicionér pôsobí hlavne na povrchu vlasov. Nepostará sa teda o výživu do hĺbky. V takom prípade je potrebné siahnuť po balzame alebo maske na vlasy. Zatiaľ čo kondicionér sa nanáša iba do dĺžok vlasov, balzam aj masku môžete aplikovať aj bližšie ku korienkom a niektoré balzamy sú dokonca určené aj na ošetrovanie pokožky. Ideálne je aplikovať ich do uterákom vysušených vlasov, pretože sa produkt nenariedi toľko vodou, čo je vo vlasoch, a môže sa lepšie vsiaknuť.

Zdravé vlasy bez zaťaženia

Dodržiavať pravidlá správneho používania je dôležité. Pokiaľ budete dávať kondicionér bližšie ku korienkom, budú sa vám rýchlejšie mastiť a budú zľahnuté. Na jemné vlasy sú vhodnejšie produkty bez silikónov – tie nezaťažujú vlasy a vyživujú vlasy naozaj a nie len na oko. Skrátka vhodný výber a správne používanie sú alfou a omegou starostlivosti o vlasy.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: