KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Toto svojim vlasom nikdy nerobte

Každá žena chce mať krásne vlasy ideálne každý deň. Niekedy ale nemáme čas, niekedy chceme meniť farbu veľmi často alebo udržať účes čo najdlhšie dokonalý. A preto pristúpime k riešeniam, ktoré nie sú úplne zdravé pre naše vlasy. A niektoré veci by sme nemali robiť nikdy.

Farbenie vlasov
Farbenie vlasov

Časté odfarbovanie

Vlasom bezpochyby dáte najviac zabrať častým farbením či odfarbovaním. Mať krásne blond vlasy v celej dĺžke nie je vždy jednoduché. Tým najhorším, čo ale môžete urobiť, je odfarbovať vždy celú dĺžku vlasov. Ideálne je odfarbovať iba odrasty a zo zvyšku vlasov sťahovať žltý podtón pomocou tónovacích šampónov.

Lak na vlasy a žehlenie nejdú dohromady

Pokiaľ chceme, aby nám účes vydržal čo najdlhšie, musíme použiť niektoré fixačné prípravky. Tým najpoužívanejším je lak na vlasy. V honbe za dokonalým účesom ale často na vlasy nanesieme tužidlo, objemový sprej, nejakú ochranu vlasov pred teplom a na záver účes zafixujeme lakom na vlasy. Pokiaľ si neumývate vlasy každý deň, nános všetkých týchto produktov vám na vlasoch zostane. A teraz sa dostávame k tomu podstatnému – nikdy vlasy s takým množstvom produktov znova nežehlite, nekulmujte, nenatáčajte alebo inak neupravujte za použitia tepla. Predtým je vždy potrebné vlasy umyť.

Suchý šampón – rýchly pomocník, pravidelne ale nie

Niekedy skrátka nemáme čas na umývanie vlasov. Ráno tak padne naša ruka na sprej suchého šampónu. Správne použitie je nastriekať ku korienkom, rukami vmasírovať a precízne vyčesať. Na jeden deň je to super riešenie, aby vlasy neboli vyložene mastné. Pocit umytých vlasov vám ale nedodá. Striekať potom suchý šampón do vlasov každý deň alebo každý druhý deň nie je rozhodne nič dobré, a to hlavne pre vlasovú pokožku. Tá potrebuje byť šetrne umývaná a nie zanesená vrstvami suchého šampónu.

Chcete si zarobiť na lupiny? Škrabajte si pokožku hlavy

Pokožka hlavy občas svrbí, a to nemusíme mať problémy s citlivou pokožkou, lupinami alebo ekzémom. Stačí sa spotiť, viac dní si neumyť vlasy, používať mnoho fixačných prípravkov alebo suchý šampón. Pokožku hlavy určite neškrabte, pretože si ju iba podráždite a akonáhle sa bude hojiť, bude svrbieť ešte viac. Preto si vlasy v takom prípade ideálne umyte, šetrne, bez drhnutia. Použiť môžete aj šampón na citlivú pokožku vlasov, ktorý zmierni svrbenie.

Robíte všetko správne a napriek tomu nemáte krásne vlasy?

Starostlivosť o vlasy má niekedy veľmi blízko k alchýmii :-). Riešenie je poradiť sa o vhodnej starostlivosti s kaderníkom alebo skúšať produkty tak dlho, kým nenarazíte na taký, ktorý by vašim vlasom i pokožke sedel. A pri tom sa potom oplatí zostať.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

200+ ľudí prikúpilo

S článkom súvisí: