Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

5 tipov na letnú starostlivosť o vlasy

Vysušené, vyšisované alebo polámané. Tak môžu vaše vlasy po lete skončiť. Predchádzať sa tomu dá vylepšenou starostlivosťou, opatrnosťou a ochranou vlasov pred vonkajšími vplyvmi. A to platí najmä o dovolenke, ktorú strávite pri mori alebo bazéne a na slniečku.

Letná starostlivosť o vlasy
Letná starostlivosť o vlasy

V letných horúčavách vlasy veľmi rýchlo strácajú svoju vlhkosť. V dôsledku toho sa vlasy začnú lámať a vyzerajú bez života a ani farba nie je to, čo to bývala.

1. Ochrana pred slnkom a soľou

Vyrážate na dovolenku k moru? Tak ako sa vopred vždy mažete opaľovacím krémom, nezabúdajte ošetrovať a chrániť svoje vlasy. Na suché vlasy aplikujte buď ochranný sprej, vlasový olej, bezoplachový kondicionér v spreji alebo pokojne aj klasický oplachový kondicionér (pozor na to, aby neobsahoval silikóny). Nešetrite. Síce si potom vlasy budete musieť umyť, ale to je zvyčajne pri mori nutné aj tak. A ak máte dlhšie vlasy, určite je stiahnite do drdolu. Časť vlasov tak skrátka úplne skryjete. Ak nosíte klobúky, budete to mať oveľa jednoduchšie.

2. Regenerácia a hydratácia

V lete určite pri každom umývaní používajte kondicionér alebo balzam. Vzdajte sa šampónov 2v1, ktoré nedodajú toľko hydratácie. Raz týždenne potom doprajte vlasom poriadnu dávku starostlivosti v podobe masky. Ako ju správne aplikovať nájdete v našom ďalšom článku. Spoliehate radšej na prírodu. Zábaly z vaječných žĺtkov, medu, použitie aloe vera gélov atp. Všetko je lepšie než nechať vlasy bez akejkoľvek nadštandardnej starostlivosti.

3. Menej fénovania, žehlenia a ďalších tepelných úprav

V lete vlasy dostávajú zabrať teplom vonku. Keď k tomu pridáme obdeň fénovanie a žehlenie, asi nám nepoďakujú a bude to vidieť. Preto v lete radšej nechávajte vlasy prirodzene preschnúť. Pokiaľ na to nemáte čas a potrebujete si vlasy aj občas vyžehliť, starostlivo dbajte na používanie ochranných prípravkov.

4. Strihanie pred letom, farbenie po lete

Mať ľahšiu hlavu a zbaviť sa už tak suchých končekov? Ideálny čas je pred letom. Vlasy sa budú lepšie vyživovať, zároveň si ich v salóne môžete nechať ošetriť špeciálnymi prípravkami, ktoré je na leto pripraví. Naopak s výraznými zmenami farby počkajte až po lete. Vplyvom slnečného žiarenia sa totiž farba vlasov môže meniť, takže investovať do farbenia celých vlasov sa neoplatí. Naopak po lete zase vlasy potrebujú trochu zastrihnúť, môžete ich zafarbiť a na záver im dopriať poriadnu dávku hydratácie.

5. Dodržujte pitný režim

Ten je v lete dôležitý nielen kvôli úpalom, ale aj kvôli vlasom alebo pleti. Naše dostatočná vnútorná hydratácia sa potom veľmi pozitívne odrazí na stave pokožky, ale aj vlasov, ktoré sú z 15 % tvorené vodou.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: