Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako zhodiť vlasy na udržovanú plešinu

  • 12. októbra 2021

Legendárna prehadzovačka už je dávno z módy. Za to oholená hlava v štýle Vina Diesela alebo Bruca Willisa je stále populárnejšia. Zo straty vlasov, ktorá väčšine mužov radosť nerobí, môžete urobiť prednosť. A keď hladko oholenú hlavu doplníte bradou, potom zaujmete nejednu ženu. Ako si ale hlavu oholiť tak, aby bola naozaj hladká?

Pomôcky na holenie
Pomôcky na holenie

Áno, prvé náznaky padania vlasov pôsobí skoro ako zlý žart. Ak ešte nie ste pripravení nehanbiť sa za kúty, alebo vlasy kompletne zhodiť, môžete ešte vyskúšať metódy, ako ich zachrániť. Ak už ste sa ale pripravili na to, že budete holohlaví, potom oceníte pár tipov.

Oholená hlava ako štýl

Nie je to asi gusto každého muža a ani všetkých žien. Niektorí muži sa ešte stále vydávajú cestou přehadzovaček, niektorí stavajú na príčesky a iní zakryjú úbytok vlasov oholením celej hlavy. Z toho potom urobia svoj nový štýl. Zo začiatku môže byť ťažké si zvyknúť, ale akonáhle si sami na seba zvyknete, môžete z holé hlavy urobiť svoju prednosť. A zároveň to vyjde lacnejšie ako kúry pre záchranu porastu hlavy.

Koniec umývania vlasov a zložitých účesov

Takmer každodenné umývanie vlasov, riešenie, aby vlasy nejako držali alebo vyzerali. Hľadanie ďalších miest, kde vlasov ubúda. Všetkých týchto starostí sa zbavíte. Je teda pravda, že aj holenie hlavy je časovo náročné – hlavne v prípade, keď ju chcete udržať naozaj dokonale hladkú. Keď už, tak už, že? My vám ale poradíme, ako to zvládnuť.

Udržovaná plešina v niekoľkých krokoch

Je to podobné ako s holením tváre. Ideálny čas na holenie hlavy je po horúcej sprche. Pred prvým holením dohladka je potreba vlasy najprv skrátiť zastrihávačom, aby boli dlhé max 2 mm. A potom už postupujete ľahko v troch krokoch.

  1. Krém alebo gél na holenie – ako prvý krok aplikujte krém alebo olej na holenie. Ak sa rozhodnete používať gél na holenie, vyberte ten na citlivú pokožku, aby príliš nevysušoval.
  2. Čas na žiletku – áno, stále tá najbežnejšia možnosť, ako dosiahnuť naozaj hladkého oholenia. Použite takú, ktorá má minimálne tri čepele a zvlhčujúce pásiky má ešte v dobrej kondícii. Najskôr hoľte po smere rastu vlasov, pri druhom ťahu už môžete holiť proti smeru rastu. Snažte sa na žiletku tlačiť rovnako po celej hlave. Pozor – čepele dostatočne často oplachujte a prebytočnú vodu len ľahko straste (neklopajte žiletkou o umývadlo).
  3. Opláchnutie a starostlivosť – nakoniec hlavu opláchnite studenou vodou a jemne osušte uterákom. Ak máte pocit, že pokožka pne alebo je suchá, použije po holení hydratačný balzam.

TIP: Nikdy nehoľte hlavu na sucho. Ak nie ste po prvom oholení úplne spokojní, aplikujte znovu gél alebo krém na holenie a proces zopakujte.

Žiletky sa trochu bojím, čo elektrický strojček?

Musíme uznať, že moc možností nie je. Najmä pre hladké oholenie. Na vlasy sú totiž primárne určené zastrihávače, ktoré však neholí dohladka, ale zastrihujú na cca 0,5 mm. Zase majú svoju výhodu – nedotýkajú sa tesne pokožky hlavy, takže ju nedráždi. Pokiaľ ale lipnete na naozaj hladkém oholení, nie je zastrihávač to, čo hľadáte. Aktuálne je možné na trhu zohnať elektrický holiaci strojček, ktorý je určený priamo pre holenie hlavy. Vyrába ho značka Remington, má špeciálny tvar, ktorý podporuje držanie a disponuje 5 frézkami. Holenie je tak rozhodne rýchlejšie ako s žiletkou a môžete ho vykonávať na sucho, čo zvyšuje komfort.

TIP: Od našich zákazníkov dostávame spätne väzby, že pre holenie hlavy používajú napríklad planžetové strojčeky Braun Series 9 a sú s výsledkami spokojní. Sami to úplne odporučiť nemôžeme. Strojčeky sú určené pre holenie tváre a holenie hlavy môže ovplyvniť ako životnosť planžiet, tak strojčeka celkovo.

Holá hlava + brada = ten najmodernejší vzhľad

Chápeme, že sa to na prvý pohľad tak nezdá, ale je to tak. Hladko oholená hlava doplnená bradou pôsobí mužnejšie a na bradu letí čoraz viac žien. Aby bol vzhľad dokonalý, je potrebné venovať potrebnú starostlivosť práve aj fúzom. Ako na to? To sa dozviete v našom ďalšom článku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu

700+ ľudí prikúpilo

700+ ľudí prikúpilo

Weleda krém na holenie 75 ml

Cena: 5,27 €

Ukázať