Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

3 nepostrádateľné tipy pre hladkú pokožku v lete

Počasie vonku tomu síce zatiaľ veľa nenasvedčuje, ale kalendárne nám leto pomaly ale isto klope na dvere. A základom leta je dokonale vyzerajúci pokožka. Používate klasickú žiletku, pinzetový alebo IPL epilátor? Pre každú z vás máme jeden nepostrádateľný tip na starostlivosť o pokožku v lete.

Ženská pokožka a opalovanie
Ženská pokožka a opalovanie

Bikiny oblasť dokáže potrápiť

S nevzhľadnými pupienky a zarůstajícími chĺpky v oblasti slabín sa už stretlo mnoho žien. Je to k hnevu a v lete v plavkách sa to ťažko skrýva. Nemáme zaručený recept, ale tento postup pomohol už veľa ženám podráždeniu predísť.

  1. Oblasť slabín hoľte vždy v smere rastu chĺpkov. Áno, pri nohách a podpazušiu je holenie proti smeru rastu najefektívnejšie. V bikiny oblasti ale môže spôsobiť zanietenie, zarastanie chĺpkov a škaredé vyrážky.
  2. Po holení ošetrite pokožku napríklad pleťovým tonikom, ktoré pokožku vyčistí.
  3. Už suchú pokožku zasypte detským púdrom, ktorý pokožku vysuší a upokojí.

Červené fliačky po epilácii nemusí nikto vidieť

Aj keď používate epilátor roky, zvyčajne sa pokožka na nohách okamžite po epilácii osype červenými fliačikmi. S upokojením pomôže populárna ružová voda. Tú môžete aplikovať hneď po epilácii. Po približne dvoch hodinách namažte pokožku telovou emulziou, voľte ľahkú, ktorá pokožku neudusí, ale osvieži a vyživí. Ak sa chystáte vyraziť von a narýchlo odstrániť chĺpky, tak epilátor určite nepoužívajte a radšej ich ohoľte žiletkou. Pre rýchly efekt žiletka stačí a vy nebudete mať nervy, či vám po epilácii vyskáču červené fliačky alebo nie. Epilovať je vždy najlepšie popoludní alebo v podvečer, aby mala pokožka čas sa do druhého dňa upokojiť.

IPL epilácia a opaľovanie? Dajte si na to pozor

Najodporúčanejším obdobím pre IPL epiláciu je jar. Prečo? Používanie IPL epilátora totiž sprevádza veľa obmedzení. Jedným z nich je odporúčanie nevystavovať pokožku slnečným lúčom. Ale ako dlho? Ideálna doba je 48 hodín po ošetrení pokožky IPL svetlom. Nemusíte sa teda nijako báť začať s epiláciou kedykoľvek. Len je nutné myslieť na dvojdňovú pauzu od opaľovania po epilácii.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu