Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Čistiaca kefka na tvár: je vhodná aj pre vás?

  • 22. februára 2021

Už ste počuli o čistiacich kefkách na tvár? Tieto malé zázraky slúži k veľmi efektívnemu čisteniu pleti, ktorú naviac prekrvujú a pripravujú na ďalšiu starostlivosť. Kefky ale nie sú vhodné pre každého a pri ich používaní je nesmierne dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel. Poďte zistiť, či sú vhodné aj pre vás.

Čistenie pleti
Čistenie pleti

Ako ide o pleť, človek nie je nikdy dosť opatrný. Pokiaľ ale budete čistiacu kefku používať s dodržaním základných pravidiel, uvidíte, že vám rozžiarená a na pohľad zdravšia pleť čoskoro poďakuje.

Ruky preč, ak...

Skúsenosti s kefkami na tvár sa líši človek od človeka. Ak si nie ste s nákupom istí, odporúčame poradiť sa s kozmetičkou alebo dermatológom. Často je riešením kefku používať spoločne s vhodnými antiseptickými alebo inými čistiacimi prostriedkami. Tiež neurobíte chybu, keď si pred nákupom kefky overíte typ pleti.

Všeobecne ale platí, že ak trpíte na ekzémy, vyrážky alebo veľmi citlivú pleť, mohli by ste si týmto spôsobom čistenia skôr priťažiť. Rozporuplne reagujú tiež tí, ktorí trpia na zápaly, silné akné a extrémne mastnú pleť. Zápaly je možné si kefkou rozniesť po celej tvári a želaný výsledok – čistá zdravá pleť – sa nedostaví. Opäť ale opakujeme, že výsledky sú veľmi individuálne, pleti s miernejšími ťažkosťami dokážu kefky krásne pomôcť.

Ako kefku používať?

Pokiaľ nepatríte do žiadnej z vyššie popísaných kategórií, gratulujeme, už vám nič nebráni začať so skvelým čistením pleti! Pred použitím kefky si najprv navlhčite pleť. Potom môžete použiť obľúbený čistič pleti, nie je to ale nutné. Kefkou prechádzajte po tvári veľmi opatrne a jemne – vytúžený je pocit jemnej masáže, nie drhnutia. Krúživými pohybmi odstránite odumreté kožné bunky, nečistoty, pleť sa prekrvuje a je lepšie pripravená absorbovať krémy a ďalšie prípravky. Dobrá správa je, že kefku môžete používať v dvadsiatich piatich aj v päťdesiatich piatich, na veku totiž nezíde.

Tieto pravidlá rozhodne nepodceňujte

  1. Kefku používajte maximálne 2× týždenne. Pri častejšom používaní kožu zbytočne dráždíte a odstránite z nej prirodzený filter.
  2. Neprekračujte odporúčanú dobu používania. Pleť by ste zbytočne namáhali a spôsobili si tak viac škody, ako úžitku. Spravidla sa odporúča kefku používať asi minútu.
  3. Po použití kefku dôkladne umyte. Prečo? Ako sme písali vyššie, kefka odstraňuje nečistoty a odumreté bunky – a ty si pri ďalšom čistení predsa nechcete naniesť späť na pleť. Ako malý tip odporúčame skladovať kefku mimo kúpeľňu (kvôli vlhkosti a zvýšenej pravdepodobnosti množenie baktérií).
  4. Pravidelne meňte hlavicu. Aj napriek dôslednému čisteniu kefky sa nedá zabrániť postupnému usadzovaniu a hromadeniu baktérií. Nezabudnite preto hlavice včas meniť, len vďaka tomu sa vyhnete nežiaducim účinkom.
  5. Kefky nefungujú ako odličovač. Hoci sa tak dočítate, odporúčame pleť poctivo odlíčiť a odstrániť make-up už pred použitím. Eliminujete riziko nežiaducich účinkov ako začervenanie a zhoršenie stavu pleti.

Zdá sa vám to všetko moc komplikované? Neľakajte sa. S čistiacimi kefkami je to ako s akýmkoľvek iným produktom: je potreba dobre zvážiť, aká je pre vás najvhodnejšia, a pri používaní dodržiavať jasné pravidlá. Držíme vám palce!


Hana Všetečková
autor článku

Hana Všetečková

marketingový špecialista,

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: