Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Začínam používať epilátor – ako na to?

Dať sa na cestu domácej epilácie znamená odstraňovať chĺpky na dlhšiu dobu pohodlne a v pohodlí domova. Prvé krôčiky s pinzetovým epilátorom ale nemusia byť práve ľahké, a preto prinášame niekoľko tipov, ako si v začiatkoch s epilátorom poradiť.

Začínam používať epilátor - ako na to?
Začínam používať epilátor - ako na to?

Prvé použitie epilátora môžu sprevádzať rôzne komplikácie. Bolestivosť celého procesu, začervenané fliačky v miestach po vytrhnutí chĺpkov, svrbenie pokožky alebo zarastajúce chĺpky. Nejde ale o nič, čo by nemalo riešenie alebo samo po čase neodznelo.

Čo robiť pred epiláciou?

Tak deň pred epiláciou je dobré urobiť peeling, ktorý odstráni odumreté bunky pokožky, uvoľní niektoré zarastené chĺpky a zjemní pokožku. Tesne pred epiláciou stavte na teplú vodu, ktorá rozširuje póry. Nie nadarmo sa pred epiláciou odporúča dať si teplú sprchu alebo vaňu. Chĺpky budú zmäkčené a vďaka rozšíreným pórom pôjdu aj lepšie vytrhnúť, takže by epilácia mala oveľa menej bolieť. Vlastníte strojček s funkciou Wet&Dry? Tak v takom prípade môžete aj počas epilácie zostať pod sprchou či vo vani. V prípade, že vlastníte epilátor na suché použitie, tak odporúčame pokožku po sprche precízne osušiť, pretože epilátory ľahšie zachytia suché chĺpky.

Tipy pre začiatočníkov

Pri zoznamovaní s epilátorom sa snažte začať oblasťou, ktorá je najmenej citlivá. Tou môže byť oblasť predkolenia alebo lýtok. Po zvyknutí si na pocit pri epilácii môžete prejsť na oblasti členkov alebo kolien, ktoré sú citlivejšie. Podpazušie alebo triesla, kde sú chĺpky tvrdšie a pokožka citlivejšia, odporúčame epilovať až po nejakom čase, keď si na epiláciu zvyknete.

Epilátorom robte pomalé, jemné a rovné pohyby. Na epilátor netlačte. Vždy epilujte proti smeru rastu chĺpkov. Na zníženie bolesti a zefektívnenie epilácie je dobré druhou rukou napínať pokožku. Pri prvých niekoľkých použitiach využite vždy nižšiu rýchlosť epilácie. V prípade, že sa Vám na prvý pokus nepodarí epilovať celú oblasť, tak nezúfajte. Na epiláciu je potrebné si zvyknúť. Po čase sa chĺpky zjemnia a citlivosť pokožky pri ich vytrhávaní ustúpi.

Aj keď urobíte pred i po epilácii všetko, môže sa stať, že sa po epilácii na pokožke v mieste vytrhaných chĺpkov vytvoria drobné červené fliačky. Toto podráždenie zmizne najneskôr v priebehu druhého dňa, preto ideálne epilujte pokožku večer a nie ráno. U niekoho sa môžu po čase objaviť aj zarastajúce chĺpky, preto je potrebné sa zamerať práve na peeling a hydratáciu pokožky.

Hladká pokožka na dosah

Používania epilátora sa nebojte, pri odstraňovaní chĺpkov sa naň spoliehajú tisíce žien. A to hlavne preto, že si zakladajú na naozaj hladkej pokožke. Používanie je jednoduché, rýchle a precízne. Len nezabudnite po každej epilácii strojček precízne vyčistiť, niektoré modely už môžete umývať pod tečúcou vodou, tie ostatné čistite priloženým štetcom.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu