Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Menu

Začínam používať epilátor - ako na to?

Pohodlnú domácu epiláciu si pre dlhodobé odstraňovanie chĺpkov vyberá čoraz viac žien. Používanie je v podstate jednoduché, ale pred prvým použitím je dobré poznať pár tipov, ktoré Vám pomôžu dosiahnuť hladkú pokožku ľahšie a bez ťažkostí.

Začínam používať epilátor - ako na to?
Začínam používať epilátor - ako na to?

Na to, aby mala epilácia očakávané výsledky a zároveň nedošlo k podráždeniu pokožky, existujú odporúčania, ako pokožku pred i po epilácii ošetriť. Aj tak sa môžu po prvých ošetreniach objaviť červené fliačky, ktoré ale počas niekoľkých dní zmiznú a neskôr sa prestanú úplne objavovať.

Čo robiť pred epiláciou?

Pretože teplá voda rozširuje póry, odporúčame pred epiláciou teplú sprchu alebo vaňu. Aby ste sa vyhli podráždeniu po použití epilátora, je dobré si ešte urobiť peeling, či už kefou alebo peelingovým gélom. Pokiaľ máte epilátor s funkciou Wet&Dry, môžete aj počas epilácie zostať pod sprchou alebo vo vani. V prípade, že vlastníte epilátor na suché použitie, tak odporúčame pokožku po sprche a peelingu precízne osušiť, pretože epilátory ľahšie zachytia suché chĺpky.

Tipy pre začiatočníkov

Pri zoznamovaní s epilátorom sa snažte začať oblasťou, ktorá je najmenej citlivá. Tou môže byť oblasť predkolenia alebo lýtok. Po zvyknutí si na pocit pri epilácii môžete prejsť na oblasti členkov alebo kolien, ktoré sú citlivejšie. Citlivé oblasti ako sú podpazušie alebo triesla odporúčame epilovať až po získaní správneho systému epilácie.

Epilátorom robte pomalé, jemné a rovné pohyby. Na epilátor netlačte. Základnou podmienkou je epilovať proti smeru rastu chĺpkov. Na zníženie bolesti a zefektívnenie epilácie je dobré druhou rukou napínať pokožku. Pri prvých niekoľkých použitiach využite vždy nižšiu rýchlosť epilácie. V prípade, že sa Vám na prvý pokus nepodarí epilovať celú oblasť, tak nezúfajte. Na epiláciu je potrebné si zvyknúť. Po čase sa chĺpky zjemnia a citlivosť pokožky pri ich vytrhávaní ustúpi.

Aj keď urobíte pred i po epilácii všetko, môže sa stať, že sa po epilácii na pokožke v mieste vytrhaných chĺpkov vytvoria drobné červené fliačky. Toto podráždenie zmizne najneskôr v priebehu druhého dňa. U niekoho sa môžu po čase objaviť aj zarastajúce chĺpky, preto je potrebné sa zamerať práve na peeling pokožky.

Hladká pokožka na dosah

Používania epilátora sa nebojte, pri odstraňovaní chĺpkov sa naň spoliehajú tisíce žien. A to hlavne preto, že si zakladajú na naozaj hladkej pokožke. Používanie je jednoduché, rýchle a precízne. Len nezabudnite po každej epilácii strojček precízne vyčistiť, niektoré modely už môžete umývať pod tečúcou vodou, tie ostatné čistite priloženým štetcom.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová špecialistka

redakcia Holime.eu