Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Nazuby.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

3 šikovná pravidlá pre holenie žiletkou

Mesiac krásne hladké nohy, členky bez náplastí, žiletky, ktoré sa nikdy neotupia, odstránenie chĺpkov bez bolesti a vhodné pre každého. Ideálny svet, všakže? Bohužiaľ sme ešte neprišli na to, ako do neho vstúpiť. A preto stále veľa z nás zostáva verných klasickým žiletkám. A tak máme aspoň 3 tipy, ako jej používanie spríjemniť.

Hladké nohy
Hladké nohy

1. Nepreťahujte dobu používania. Dôvod?

Najčastejšia chyba nás žien je zabúdať na výmenu hlavice alebo holítka. Či už máte hlavu v oblakoch alebo sa vám nechce (už zase) investovať do nových hlavíc, skúste sa prekonať. Môžeme vymenovať nespočet dookola opakovaných dôvodov pre včasnú výmenu: treba podráždenie a vysušovanie kože spôsobené tupým britom alebo zarastajúce chĺpky a vyrážka. Ale poďme si povedať narovinu, že hlavný dôvod pre výmenu je hlavne ten jeden. Stará žiletka proste neholí. Bodka. A ktorá z nás má čas strácať čas zrovna takto nezábavnou aktivitou?

TIP: Pýtate sa, ako dlho žiletku používať? Úprimne, ovplyvňujúcich faktorov je toľko (frekvencia použitia, kvalita výrobku a výrobca, nie/používanie holiacej peny, skladovanie), že si netrúfame uvádzať počet dní. Odporúčame sledovať úbytok zvlhčujúceho prúžku a ostrosť žiletky – jedine tak odhadnete čas výmeny správne.

2. Skladovať na sucho, holiť na mokro

A teraz to najdôležitejšie: žiletku sa naučte skladovať na suchom mieste. Najpohodlnejšie samozrejme je nechávať ju v sprchovacom kúte alebo na vani, ale práve tu veľmi rýchlo rezne a tupí sa. Asi nie je nutné zdôrazňovať, že holiť si pokožku hoci ľahko zhrdzavenou žiletkou je nebezpečné.

Menej nebezpečné, ale rozhodne rovnako nepríjemné a neefektívne, je holenie nasucho. To má prakticky rovnaké účinky ako stará žiletka: podráždenie a vysušenie pokožky, prípadne zarastajúce chĺpky. K holeniu na mokro sa oplatí prikúpiť gél na holenie alebo rovno siahnuť po žiletke s integrovaným gélom.

TIP: Životnosť trochu pretiahnete, ak budete britvy žiletky oplachovať v studenej vode. K vani alebo sprchovému kútu si môžete dať malú mištičku na vodu.

3. Jednorazovky? Rukavice pokojne, žiletky skôr nie

Vreckovky, gumové rukavice, vatové tampóny – produktov, ktoré použijete bez obáv len raz, existuje celý rad. Dlhodobé používanie jednorazových žiletiek sa vám ale môže tak trochu vypomstiť. Britvy sú často spočiatku veľmi ostré a v kombinácii s nepríliš dobre uchopiteľnou rukoväťou si zvyšujete riziko porezania. "Jednorazovky" taky mnohokrát viac dráždi pokožku. Stranou by nemala zostať otázka nadprodukcie odpadu – výmenné hlavice síce tiež striedate, ale aspoň rukoväť môže vydržať až roky.

Verte, že to bude mať výsledok

My vieme. Pravidlá všetky poznáme a čítame je neustále dookola. Najťažší je ale prvý krok ku zmene: naozaj pri ďalšom nákupe siahnuť po poctivej žiletke. Vzhľadom k tomu, že rozdiel pri holení je doslova citeľný, máloktorá z nás zatúži vrátiť sa k jednorazovému holítku.


Hana Všetečková
autor článku

Hana Všetečková

marketingový špecialista,

redakcia Holime.eu

S článkom súvisí: